Košarkarji Šolskega centra Rogaška Slatina državni podporvaki (foto in video)

finalni_turnir_drzavnega_kosarka_1Prvi pomladni ponedeljek je v dvorani Janina v Rogaški Slatini minil v znamenju finalnega turnirja državnega prvenstva srednjih šol za dijake. V enkratnem vzdušju, ki so ga pripravili organizatorji in navijači, so obiskovalci spremljali odlično košarko in videli veliko lepih potez. Košarkarji ŠC Rogaška Slatina so v finalni tekmi sicer izgubili proti veliko močnejši ekipi dijakov SUAŠ Ljubljana, a so več kot zasluženo postali državni podporvaki.

Ekipa ŠC Rogaška Slatina je na prvi tekmi turnirja premagala Srednjo šolo Domžale in si s tem zagotovila napredovanje v finale oz. najmanj drugo mesto. V drugem polfinalu pa sta se pomerili ekipi Srednje upravne in administrativne šole (SUAŠ) Ljubljana in Gimnazija Bežigrad. V finale se je uvrstila ekipa SUAŠ. V tekmi za tretje mesto so najprej Bežigrajčani premagali Domžalčane in s tem osvojili tretje mesto v državi. V velikem finalu pa je ekipa SUAŠ pokazala, da je upravičeno bila favorit tekmovanja. Košarkarji SUAŠ Ljubljana so namreč vodili od vsega začetka, popuščali niso, kar je seveda pomenilo suvereno zmago in naslov državnih prvakov srednješolskega prvenstva v košarki.

Ekipa košarkarjev Šolskega centra Rogaška Slatina se je ob koncu veselila odličnega drugega mesta.

Ekipa košarkarjev ŠC Rogaška Slatina je pod vodstvom mentorice Zore Tabak dosegla odličen uspeh, postali so državni podporvaki. Slednjega se po besedah Zore Tabak na začetku sezone niso nadejali, kljub dejstvu, da so imeli letos resnično visoke cilje. Od desetih tekem, ki so jih letos odigrali, so jih kar devet suvereno zmagali, poraz v finalu je bil njihov edini letošnji! Ekipo so sestavljali: Blaž Pešić, Timotej Napast, David Drame, Žiga Švigelj,Tadej Tabak, Niko Volarić, Marinko Krtalić, Tony Remih Jagrič, Vito Podgoršek, Kristijan Drofenik,Marko Tacer, Tin Stojković Todorić, Izidor Cvar in Niko Zorin.

Državni prvaki so zasluženo postali košarkarji SUAŠ Ljubljana.

Po končanem turnirju je sledila podelitev medalj, pokalov in priznanj, ki so jih razdelili ravnateljica ŠC Rogaška Slatina Dubravka Berc Prah, župan občine Podčetrtek Peter Misja, tajnik občine Rogaška Slatina Marjan Čuješ in ostali visoki gostje. Za najboljšega igralca turnirja je bil proglašen Nejc Martinčič (SUAŠ Ljubljana), najboljši strelec turnirja je z 42. točkami bil Sandi Grubelič (Gimnazija Bežigrad), najboljšo peterko turnirja pa so sestvaljali Aleksandar Lazić in Nejc Martinčič (oba SUAŠ Ljubljana), David Drame (ŠC Rogaška Slatina), Sandi Grubelič (Gimnazija Bežigrad) in Tjaž Hadalin (SŠ Domžale).

finalni_turnir_drzavnega_kosarka_4

Rezultati finalnega turnirja srednješolskega prvenstva v košarki:

Finale:
ŠC ROGAŠKA SLATINA : SUAŠ LJUBLJANA 47:90 (8:28, 14:19, 12:22, 13:21)
ŠC Rogaška Slatina: Volarič 3, Tacer, Napast 7, Švigelj 8, Zorin, Remih, Pešič 8, Drame 11, Cvar, Podgoršek, Drofenik, Krtalič 10.
SUAŠ Ljubljana: Stopar 21, Čančar 5, Šiško 8, Martinčič 19, Tovilović 2, Kraljević 4, Lazić 17, Vučetić 10, Dizdarević, Jović 4.

Tekma za 3. mesto:
GIMNAZIJA BEŽIGRAD : SŠ DOMŽALE 69:63 (30:12, 11:16, 11:18, 17:17)
Gimnazija Bežigrad: Kocman 19, Jazbec 7, Gršič, Kavaš 17, Pikl, Grubelič 17, Kunc, Kulenović, Koncilja, Sušec, Pirc 9, Kalagasidis.
SŠ Domžale: Lah 15, Gutič 4, Hadalin 21, Šolin, Bratec 3, Košir 4, Juhant, Vesel 10, Dejanovič 2, Klavžar 4.

Polfinale:

ŠC ROGAŠKA SLATINA : SŠ DOMŽALE 70:58 (20:10, 12:15, 15:16, 23:17)
ŠC Rogaška Slatina: Volarič 4, Tacer, Napast 19, Švigelj 16, Zorin, Remih 3, Pešič 5, Drame 23, Cvar, Podgoršek, Drofenik, Krtalič.
SŠ Domžale: Lah 9, Gutič 4, Hadalin 10, Šolin 3, Bratec 11, Košir 6, Juhant 3, Vesel 4, Dejanovič, Klavžar 8.

GIMNAZIJA BEŽIGRAD : SUAŠ LJUBLJANA 58:80 (11:23, 23:21, 13:19, 11:17)
Gimnazija Bežigrad: Kocman 4, Jazbec 9, Gršič 2, Kavaš 9, Pikl 3, Grubelič 25, Kunc, Kulenović 2, Koncilja, Sušec, Pirc 4, Kalagasidis.
SUAŠ Ljubljana: Stopar 10, Čančar 18, Šiško 5, Martinčič 9, Tovilović 4, Kraljević, Lazić 16, Vučetić 17, Dizdarević, Jović 1.

Vrstni red:

1. SUAŠ LJUBLJANA
2. ŠC ROGAŠKA SLATINA
3. GIMNAZIJA BEŽIGRAD
4. SŠ DOMŽALE

Košarkarjem ŠC Rogaška Slatina za fantastičen uspeh čestitamo tudi ekipa Kozjansko.info.

Pred kamero smo povabili mentorico košarkarjev ŠC Rogaška Slatina Zoro Tabak, ki nam je zaupala prve vtise po končanem finalnem turnirju. Prisluhnete ji lahko v spodnjem video posnetku. Vabljeni tudi k ogledu galerije fotografij, v katero smo ujeli nekaj utrinkov s finalne tekme.