Lokalni košarkarski derbi: Tajfun premočan za Slatinčane (foto)

tajfunV šentjurskem Hruševcu se že dolgo ni zbralo toliko gledalcev kot sinoči, ko sta se pomerili prvouvrščeni ekipi Tajfuna in Rogaške. V slednji je kar šest akterjev, ki so nekdaj igrali v šentjurskem klubu. Spominska priznanja so tokrat prejeli Anže Pelc, ki je v Šentjurju odigral sedem sezon, Tadej Ferme (šest) in Mladen Primorac (tri).

Ob atraktivni napovedi s svetlobnimi učinki je bila zanimiva tudi tekma, čeprav se je začela z visokim vodstvom gostiteljev. Slatinčanom je met zatajil predvsem v prvi četrtini, ki se je končala s 25:9. Gostje se niso predali in se skušali približati tajfunovcem, ki pa so ponavadi uspešno odgovorili.

Najvišja razlika je tako nastala v 27. minuti, ko je bilo 51:31, ko je Domen Bratož zadel eno od 9 šentjurskih trojk. Gostje so jih skupno zadeli 8, vendar s precej več poskusi. Pet minut kasneje je bilo po trojki Tadeja Fermeta 55:47 in tekma je bila povsem odprta. Đorđe Lelić, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec Tajfuna, je izgubil žogo, vendar na drugi strani Sandi Čebular, ki je prav tako dosegel 22 točk, iz dveh poskusov ni zadel. Gostitelji so se ob fanatični borbenosti obeh ekip potem uspeli nekoliko odlepiti, tako da tudi tri zaporedne trojke Antonia Bobana niso mogle ogroziti šentjurske serije zmag.

V soboto, 17. januarja, bo v Rogaški Slatini tekma z Mariborčani, Šentjurčani pa bodo odšli na gostovanje v Domžale.

Portorož : Zlatorog Laško 77:86
Šenčur Gorenjska gradbena družba : Helios Suns 77:66
Maribor Nova KBM : Elektra Šoštanj 72:67
Krka : Grosbasket 64:55