Košarka: Rogaška zlahka s Heliosom; termalci izgubili v zadnji četrtini; brez zmage tudi Slatinčanke in Šmarčani

kosarka_zogaKošarkarji Rogaške nadaljujejo zmagoviti niz. Proti Helios Suns so zabeležili peto zaporedno zmago oziroma šesto v sezoni, ki jih ohranja tik pod vrhom Lige Telemach. Po tekmi so se gledalci in igralci družili na banketu, ki ga je omogočil upravni odbor slatinskega prvoligaša.

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 90:68 (25:19, 28:15, 19:19, 18:15)
Čebular 21, Dimec 20 (11 skokov), Ferme 15, Koštomaj 13, Primorac 12, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Bili smo bistveno boljši nasprotnik in tekmo rešili že do polčasa. Res je, da nismo imeli posebnega strelskega dne, a smo proti atletski ekipi Helios Sunsov vzpostavili dominacijo pri skoku. To je bil poleg izgubljenih žog nasprotnikov eden glavnih razlogov za našo visoko zmago.”

ELEKTRA ŠOŠTANJ : ZLATOROG LAŠKO 65:66

MARIBOR NOVA KBM : HOPSI POLZELA 87:84

GROSBASKET : PORTOROŽ 73:71

Torek, 2. decembra: KRKA : TAJFUN 61:69

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA je bil prost.

8

V torek bodo tajfunovci v Šoštanju igrali povratno pokalno tekmo, kjer bodo branili 35 točk prednosti. V soboto, 13. decembra, bodo Slatinčani gostovali v Laškem, Šentjurčani pa bodo prosti.

§ § §

2. SKL

TERME OLIMIA PODČETRTEK : TRIGLAV ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA 87:89 (23:19, 24:27, 17:17, 23:26)
Kavgić 13 (9 skokov), Štruc in Remus po 12, Gobec 11, Spešić (12 skokov) in Žvan 10, …

8

Naslednjo soboto bodo termalci spodrsljaj lahko popravili na gostovanju pri Parkljih.

9. Črnomelj 0/6 6

Slatinčanke bodo naslednjo nedeljo, 14. 12., ob 11. uri gostile dekleta iz Bele krajine.

5. Jelša Šmarje 0/5 5

Naslednjo priložnost za prvo zmago bodo Šmarčani iskali šele 17. januarja 2015, ko bodo gostovali v Brežicah.