V petek, 11. septembra, je v Celju potekala okrogla miza projekta Steklarstvo – izzivi prihodnosti na temo Poklicne kvalifikacije na področju steklarstva. Namen okrogle mize je bil predstavitev aktivnosti in dela na projektu ter razgovor o potrebah po poklicnih kvalifikacijah na področju steklarstva skupaj s socialnimi partnerji. Okrogle mize so se poleg partnerjev projekta udeležili še direktorica Zavoda za zaposlovanje, predstavnik Obrtne zbornice Slovenije ter ravnateljica Šolskega centra Rogaška Slatina.
Domači in tuji strokovnjaki razpravljali o steklarstvu
Projekt Steklarstvo – izzivi prihodnosti je zasnovan na podlagi zaznanih težav na področju razvoja znanja za potrebe steklarske panoge. Glavni namen projekta je, da slovenski partnerji v projektu Ljudska univerza Šentjur (LUŠ), Steklarna Rogaška d.d. in Center Republike Slovenije za poklicno izobraževanje(CPI) skupaj z nemškim, češkim in italijanskim partnerjem razvijejo nacionalni poklicni kvalifikaciji (NPK) steklopihalec in steklobrusilec z uporabo prenosa inovacij in dobrih praks iz Nemčije, Italije in Češke.
CPI je v sodelovanju s Steklarno Rogaška pripravil prenovljena poklicna standarda ter kataloge standardov in znanj, o katerih se je na okrogli mizi razpravljalo. Nov izobraževalni program za oba poklica je v fazi nastajanja.
Ob začetku okrogle mize sta zbrane pozdravili Urška Marentič iz CPI in Alja Polenek, v.d. direktorice na LUŠ, ki je tudi nosilni partner projekta. Alja Polenek je predstavila aktivnosti in dela na projektu ter načrte za prihodnost. Nadalje sta Urška Marentič in Barbara Kunčič Krapež (CPI) predstavili sistem NPK in kvalifikacijsko strukturo na področju steklarstva v Sloveniji. Nemški partner Hans Wudy, iz Glasfachschule Zwiesel, je predstavil poklicne kvalifikacije na področju steklarstva v Nemčiji, Klemen Žibret je podal pogled Steklarne Rogaška d. d. na razvoj poklicnih kvalifikacij na področju steklarstva, čemur je sledila razprava.
Naslednji dan so se partnerji zbrali še v hotelu Sava v Rogaški Slatini. Osrednji namen srečanja je bila predstavitev vsebine spletne strani projekta ter predlogi za njeno izboljšanje.
(A.K.)
Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije. Projekt sofinancira program Vseživljenjsko učenje.