Nogomet: Šmarčani v podaljšku do zmage, visok poraz Šentjurja

nogomet

Na velikonočno soboto so člani NK Šmarje pri Jelšah gostili igralce ptujske Drave, drugouvrščene ekipe na lestvici 3. SNL – vzhod. Tekma je postregla z veliko dinamike, napadalne ter borbene igre in priložnostmi na obeh straneh. Prvi so udarili gosti. Po protinapadu se je Luka Lavrinc znašel sam pred šmarskim vratarjem Davidom Jesenkom in zanesljivo poslal žogo v mrežo. Po prejetem zadetku so Šmarčani prevzeli vajeti igre v svoje roke in si pripravili nekaj zrelih priložnosti. Do izenačenja je prišlo 5 minut pred polčasom, ko je razpoloženi Jure Drofenik izkoristil podajo z desne strani in “na prvo” poslal žogo v mrežo. Ključen trenutek tekme se je zgodil v zadnji minuti rednega dela. Po podaji v kazenski prostor je gostujoči vratar Aleš Ajlec pokosil Gregorja Čakša, ki se je znašel sam pred njim. Sodnik je pokazal na belo točko, vratarju pa rdeči karton. Najstrožjo kazen je zanesljivo izkoristil David Firšt.

Manj uspešni so bili Šentjurčani. Na gostovanju v Odrancih so iz svoje mreže pobrali kar pol ducata zadetkov. Edini gol za varovance trenerja Matjaža Šnabla je dosegel Denis Kladnik.

Za nogometaši Rogatca je turbulenten teden. Pozimi imenovani trener Ibrahim Neskić je namreč že prejšnji vikend po nesoglasjih v slačilnici odstopil. Ekipo znova vodi predsednik kluba Ibro Mušič, pomagata pa mu Zvonko Peer in Sandi Zdovc. Ta vikend je njihova članska ekipa gostovala v Črni na Koroškem in z golom Uroša Krivca povedla proti NK Peca. A domači so preobrnili rezultat in slavili z 2:1.

V medobčinski članski ligi ta vikend ni bilo tekem.

3. SNL – vzhod

Šmarje pri Jelšah : Drava Ptuj 2:1 (1:1)
Drofenik (40′), Firšt (90′ – 11m); Lavrinc (6′)
Izključen: Ajlec (90′ – Drava)
Zapisnik

Odranci : Fosilum Šentjur 6:1 (4:1)
Vori (13′, 43′), Gostan (16′), Žnidarič (40′), Žerdin (56′), Vogrinec (69′); Kladnik (25′)
Zapisnik

Ostali rezultati:

Avto Rajh Ljutomer : Avto Škafar Beltinci 3:0 (1:0)
Dravinja Kostroj : Čarda Martjanci 6:1 (2:0)

Tehnotim Pesnica : Zreče 1:2 (0:0)
Koroška Dravograd : Slovenj Gradec 5:1 (3:1)

14. Slovenj Gradec 18 2 3 13 15:39 9

Dan pred dnevom upora proti okupatorju bodo igralci Mons Claudiusa na svojem igrišču gostili igralce Fužinarja.