Josip Pinter iz Konjic je koordinator in pobudnik za pripravo projektov za programe Phare za območje Posotelja in Kozjanskega. V skupinah, ki pripravljajo idejne zasnove za projekte, je tudi več Šentjurčanov. Za področje turizma je to dr. Moser, za malo gospodarstvo Oto Pungartnik, Peter Jeršič se ukvarja s socialo, Marija Ratajeva z okoljem, Kmetijska šola pa naj bi bila celo nekak logistični center za kmetijske analize in načrte. Po besedah Pungartnika iz idejnih zasnov že nastajajo enotni projekti, ki bodo šli v presojo v Phare in če se bodo v tej fondaciji zanje ogreli, ob iz njihovih virov priteklo do 50 % za izvedbo posameznih projektov. Med sprejetimi idejnimi zasnovami je omenil prostocarinsko cono, v katero naj bi investirala vsa regija, pa tudi podjetja iz tujine. Mesto zanjo so našli mesto v šentjurski industrijski coni, ki ima najustreznejše prostorske in prometne tokove.
Na področju kmetijstva so se ogreli za dve ekološki zamisli. Po prvi, ki je osredotočena na obrat Vital v Mestinju, naj bi se kmetovalci na Kozjanskem spet obrnili k starim sortam sadnih dreves, bobovkam, mošančkam in podobno, ki lahko shajajo brez sodobnih zaščitnih sredstev. Druga zamisel gre v smer ekološko čiste pridelave mesa, predvsem teletine, ki naj bi ji bila na stežaj odprta vrata v Evropo. Tu naj bi svoj lonček pristavil šentjurski Jurmes.
Na turističnem področju naj bi Šentjur iskal svoje mesto kot satelit Rogaške in Podčetrtka in bi tamkajšnjim gostom nudil enodnevne izlete.
Šentjurske novice, 27. 10. 1998