Za petintrideset let starosti bo Radio Šmarje, ki je prva slovenska lokalna radijska postaja, »glasen« kot še nikoli v svoji zgodovini.
Da ga bo mogoče dobro slišati širom po celjskem območju in ponekod tudi preko regijske meje, so v občini Šmarje pri Jelšah dosegli s tem, ko so se občani na zadnjem referendumu za samoprispevek odločili, da del tega denarja prispevajo za UKV oddajnik Radia Šmarje.
Ne glede na to, kako daleč ga bo mogoče slišati, pa je bolj pomembno to, da bo z novim oddajnikom zagotovljen kakovosten sprejem v vseh treh občinah, soustanoviteljicah Radia Šmarje: v domači občini, v občini Šentjur in občini Slovenske Konjice.
Na frekvenci 93,7 MHz bo Radio Šmarje pričel poskusno oddajati že v soboto, 3. septembra, »uradni« datum prehoda na UKV sistem pa je 16. september, ko bodo s skromno priložnostno slovesnostjo obeležili to pridobitev in jubilej, 35-letnico šmarskega Radia.
Prehod s srednjega vala na UKV mrežo pomeni za Radio Šmarje pri Jelšah tudi veliko odgovornost v programskem smislu. Tedenski spored, ki ga bodo časovno razširili od sedanjih treh ur dnevno na šesturno dnevno oddajanje, bodo tudi vsebinsko razširili in popestrili ter si prizadevali za čim boljšo kakovost sporeda oziroma posameznih oddaj. Teh bo po novem precej več, kot jih je bilo doslej, zlasti takšnih, kjer bo več neposrednih stikov s poslušalci. V številčno skromnem kolektivu Radia Šmarje se zlasti zavedajo, da je temeljni cilj razvoja informativno-političnih, izobraževalnih, kulturnih in razvedrilnih oddaj takšen, ki bo še izraziteje zagotavljal vlogo radia v vseh razsežnostih.
Zavedajo se tudi, da prehod na oddajanje preko UKV mreže pomeni še bolj kakovostno in objektivno novinarsko pripravo. Še hitreje se nameravajo odzivati na dogodke, kontaktni program pa bodo začeli uvajati tudi v informativnem delu sporeda.
Seveda pa ti in še drugi cilji, ki so si jih postavili, terjajo tudi skrb za kadrovsko krepitev ter obnovo obstoječe in nabavo nove studijske in reporterske tehnike. UKV oddajnik z močjo 500 vatov stoji na Boču. Njegova vrednost je okoli 40 milijonov dinarjev. Pretežni del sredstev so zagotovili s šmarskim samoprispevkom, ostalo pa sta prispevali občini Slovenske Konjice in Šentjur pri Celju. Dela na oddajniku so opravili strokovnjaki RTV Ljubljana, ozda Oddajniki in zveze, izdelal pa ga je Elcom iz Zagreba.
Antenski sistem je delo Gorenje-Elrada iz Gornje Radgone, napravo PMP-4 za prenos radijskega programa v stereo tehniki za območje 370 do 400 MHz pa je izdelal Riz-IETA iz Zagreba.
Novi tednik, 1. 9. 1983