Te dni kristjani po vsem svetu praznujejo največji krščanski praznik Veliko noč. Na nedeljski dan se spominjajo vstajenja Jezusa Kristusa od mrtvih.
Velika noč se prične s krajevnimi procesijami in z jutranjo vstajenjsko mašo. Na to jutro se verniki po vsem svetu zgrinjajo k udeležbi v procesiji, na čelu katere nosijo kip Jezusa Kristusa, s čemer simbolizirajo javno oznanjenje vstalega odrešenika.
Tako je bilo na nedeljsko jutro tudi v Šmarju pri Jelšah, kjer se je procesije in svete maše kljub prestavitvi ure in napovedi slabega vremena (dež je bil Šmarčanom za procesijo prihranjen) udeležilo veliko število vernikov Ti so na poti po Šmarju glasno prepevali velikonočne pesmi skupaj s cerkvenim pevskim zborom Šmarje pri Jelšah pod vodstvom Petre Hribernik, v procesiji pa je sodelovala tudi Godba na pihala pod vodstvom Boruta Lorgerja.
Verniki po vsem svetu se na Veliko noč spominjajo se čudeža, ki se je zgodil tri dni po smrti Jezusa Kristusa na križu. Po izročilu v Svetem pismu naj bi žene prišle pred grob umrlega Jezusa in presenečen ugledale, da je skala, ki je bila prislonjena h grobu, premaknjena, in da so znotraj groba ostali samo povoji, v katere je bil ovit umrli Jezus Kristus.
V spodnjem video posnetku si lahko ogledate pridigo dekana Dekanije Šmarje pri Jelšah Tadeja Linasija.
Po končani sveti maši verniki odhitijo domov k velikonočnemu zajtrku. Velikonočni zajtrk sestavljajo jedi, ki so bile blagoslovljene na veliko soboto, in sicer: meso, ki simbolizira Kristusovo telo, rdeči pirhi so kaplje krvi, hren predstavlja žeblje, potica in ostalo pecivo pa trnjevo krono.
Vabljeni k ogledu fotogalerije(KLIK!)
Vabljeni tudi k ogledu foto-reportaže s sobotnega blagoslova jedi po različnih župnijah Kozjansko-obsoteljskega.
t/f/v: Dejan Hribernik