Košarka: Tajfun do pete zmage v nizu; Rogaška s porazom na 5. mesto; Podčetrtčani uspešni v Mariboru

V lovu za ligo za prvaka v Ligi Telemach po 13. kolu bolje kaže Tajfunu, ki ljubljanske ekipe z začelja ni odpravil tako zlahka, kot bi lahko sklepali glede na položaj na lestvici. Rogaška Crystal pri Heliosu ni veljala za favorita, Domžalčanom pa so upirali do 33. minute.

Podčetrteška ekipa je pri zadnjeuvrščenem, a okrepljenem, Braniku imela precej dela, saj je bilo še dve minuti pred koncem le 63:66.

Liga Telemach

TAJFUN
: SLOVAN 76:66 (20:13, 17:21, 23:19, 16:13)
; Zimič 19 (13 skokov), Ferme 14 (10 podaj), Brolih13, …

Poročanje KK Tajfun

Damjan Novaković, trener Tajfuna: “Kot sem pričakoval, je bila tekma težka, odločila pa jo je naša dominacija v skoku. Zelo smo veseli pete zmage zapored. Optimistično gledamo naprej.”

V 14. kolu bodo Slatinčani doma igrali z Zlatorogom, Šentjurčani pa potujejo v Maribor.

§  §  §

HELIOS DOMŽALE : ROGAŠKA CRYSTAL 74:60 (16:16, 20:13, 17:17, 21:14); Miljković 18, Tomić 15, Horvat 10, …

Poročanje KK Rogaška Crystal

Dragan Višnjevac, trener Rogaške Crystala: “Menim, da je končna razlika previsoka, saj glede na igro Heliosa nismo igrali tako slabo. Do zadnjih dveh minut in pol je bilo v igri še vse. Tekma sta odločila dva momenta. Prvi se je zgodil v prvi četrtini, ko smo vodili s 16:10, a prepustili vodstvo. Ekipa je psihološko padla. Drugi moment se je zgodil pri rezultatu 56:52, ko smo imeli na voljo štiri napade. Zgrešili smo neoviran met, izgubili dve žogi in zgrešili trojko. Ekipo je tedaj zajela še večja psihološka kriza. Helios nas taktično ni nadigral, a nas je premagal v igri skoka. In to v ključnih trenutkih. Nismo dosegli veliko točk, a tudi 74 točk za Helios ni veliko. Če bi mi zadevali, bi Domžalčani zagotovo dali manj točk.”

2. SKL

AKK BRANIK MARIBOR : TERME OLIMA PODČETRTEK 65:74 (18:28, 17:13, 16:19, 14:14); Spesić 20 (8 skokov), Memčič 16 (11 skokov), Globovnik 13, Maček 11, …

15

V prihodnjem kolu v Podčetrtku gostujejo košarkarji iz Portoroža s Sašom Ožboltom na čelu.