Košarka: bleda Rogaška brez možnosti v Hruševcu; Podčetrtčani prepričljivi v Kranju; pričela se je tudi veteranska liga

Po torkovi pokalni so se Šentjurčani in Slatinčani srečali še v prvenstveni tekmi. Tudi tokrat je bil uspešnejši Tajfun, vendar je malokdo pričakoval, da bi Šentjurčani lahko tekmo dobili tako prepričljivo.

Podčetrtčani so v Kranju potrdili, da sodijo v vrh drugoligaške razpredelnice in za letos končali s tekmami. Na Gorenjsko so prispeli s kadetskimi dresi, ki so jim bili premajhni, zadrego pa so rešili domačini.

S tekmovanjem so pričeli tudi v veteranski ligi, kjer nastopajo štiri ekipe.

Liga Telemach

TAJFUN : ROGAŠKA CRYSTAL 88:69 (21:10, 19:19, 25:17, 23:23); Primorac 17, Sebič S. 17, Pelc 16, Venezia 14, Zimić 11, …; Barač 19, Horvat 18, Koštomaj 10, Miljković 10, …

10

V torek, 18. decembra, je ob 19. uri na vrsti še tretje zaporedno srečanje s Slatinčani. V povratno polfinalno srečanje bodo Šentjurčani v športni dvorani Rogaška Slatina krenili z minimalnimi tremi točkami prednosti.

V zadnjem letošnjem prvenstvenem srečanju v soboto, 22. decembra, bo Rogaška Crystal gostila Maribor Messer, Tajfun pa bo gostoval v Grosupljem.

2. SKL

ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 62:86 (7:19, 20:24, 21:21, 14:22); Spesič 21 (12 skokov), Pungartnik 17, Memčić 15, Maček 11, …

10

Naslednjo tekmo bodo igralci Term igrali 5. 1. 2013 v Črnomlju.

VeLiKo Kozjansko

S tekmami prvega kroga se je pričela šesta sezona Veteranske lige v košarki v organizaciji Športne zveze Kozje. Liga se bo letos v celoti odigrala v telovadnici OŠ Lesično, v njej pa nastopajo iste štiri ekipe, kot že zadnjih nekaj let. V prvem krogu sta prvi zmagi zabeležili ekipi iz Podčetrtka in Šentjurja. V prvi tekmi je ekipa ŠD Kozje po izenačeni prvi četrtini prevzela pobudo in polčas dobila za deset točk. V drugem polčasu pa je ekipa Podčetrtka izkoristila daljšo klop in preobrnila rezultat v svojo korist. Tudi druga tekma je imela izenačeno prvo četrtino, že v drugi pa so branilci naslova iz Šentjurja prišli v vodstvo, ki so ga zanesljivo zadržali do konca tekme.