Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Mladi gledališčniki: igralskega talenta na pretek


Igrajmo se gledališče je že šesto zaporedno tradicionalno srečanje otroških gledališč osnovnih šol v občinah Šentjur in Dobje. Za vsakoletno organizacijo poskrbi neutrudna Anita Koleša, vodja šentjurske izpostave JSKD.

V letošnji sezoni so se predstavile štiri šole: OŠ Blaža Kocena Ponikva, OŠ Dobje, OŠ Planina pri Sevnici in OŠ Slivnica pri Celju, kar je manj kot leta poprej. Med njimi smo pogrešili OŠ Franja Malgaja, ki se na tokratni razpis ni prijavila, čeprav so tamkajšnji učenci javnosti pred kratkim že zaigrali nekaj predstav.

Strokovni sodelavec srečanja je bil igralec SLG Celje Vojko Belšak. Ogled predstav je brezplačen in kot je v navadi, je organizatorica povabila gledalce iz vrtca in nižjih razredov osnovne šole. Predstavo so si ogledali tudi varovanci Varstveno delovnega centra Šentjur

Z zimsko nostalgijo so se prvi predstavili mladi igralci s Ponikve z gledališko predstavo Želimo vam srečen božič. V njej so nastopajoči ugotavljali pravi pomen božiča. Predstavo je režirala Irena Zevnik. Sledila je zanimiva plesno-rimana predstava Dobjanov v režiji Magdalene Doberšek in Suzane Plemenitaš Centrih z naslovom Bi se gnetli na tej metli. Zgodba govori o čarovnici na metli, na kateri se ji postopoma pridružujejo živali, dokler metla ne poči. Zadnjo predstavo v Kulturnem domu Šentjur so odigrali Planinčani, nosila pa je naslov Hop v pravljico: Kje sem doma? Režirala jo je Urška Tisel. Kje se je Vid izgubil in spremljal potok, dokler se ta ne spremenil v reko in izlije v morje, vmes pa sprašuje za pravo pot – vse to in še več so vprašanja, skaterimi so se na odru ubadali planinski igralci.

Karavana se je zatem selila v Kulturno-gasilski dom Gorica pri Slivnici, saj se je zadnja predstava zaradi velike scene dogajala kar na „domačem” odru. Otroci iz slivniške osnovne šole so se predstavili z daljšo predstavo, z neverjetno lepo izdelanim scenskim ozadjem – mestnim jedrom Celja in kostumografijo. Kralj Matjaž je obiskal 21. stoletje, v katerem se je svet bistveno spremenil, in tam doživel kar nekaj zanimivih zapletov. Predstavo je režirala Branka Brodej.

Igralke in igralci, v vseh štirih predstavah jih je bilo okoli 50, so prikazali zavidljivo veliko znanja o gibanju na odru, animiranju občinstva ter igralskega in plesnega talenta. Težko bi izpostavili katero uprizoritev in igralskih zasedb, saj so bile vse odlične in vsaka zase dovolj zanimiva, da so pritegnile k pozornosti mlado
vrtčevsko-šolsko občinstvo.

jg / Šentjurske novice, 30. 3. 2011

*Na fotografiji prizor s predstave učencev OŠ Dobje