Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Eksperimenti navdušili mladež in tudi starejše


V petek so v bistriškem klubu Metulj izvedli prireditev v okviru slovenskega dneva mladih raziskovalcev z naslovom Raziskovanje je poučna zabava. Mladinski center Bistrica ob Sotli je namreč pripravil nekakšno hišo eksperimentov, ki sta jo vodila Aleš Stadler in Gašper Rainer. Zraven je potekala še glasbena delavnica oziroma glasbeno eksperimentiranje, ki ga je vodil Vid Drašler.

Zjutraj so Mladinski center Bistrica ob Sotli obiskali otroci iz vrtca Bistrica ob Sotli. Aleš Stadler in Gašper Rainer sta jim eksperimente predstavila v obliki čaranja, kar je otroke zelo navdušilo. Nato pa jim je Vid Drašler predstavil glasbeno delavnico in jih animiral s tolkali. Z njimi je naredil pravi mali orkester. Otroci so se zelo zabavali in tako so dobili prvi stik s poskusi in glasbo.

Za njimi so prišli še osnovnošolci drugega in petega razreda ter gostje, učenci osmega razreda, iz sosednje Hrvaške. Tudi njim so predstavili vse eksperimente, vendar na bolj fizikalen način. Poskuse so razložili na zelo razumljiv način in jim dali nekakšen začetek pri nadaljnjem spoznavanju naravoslovnih predmetov. Tudi glasbena delavnica je bila za njih zelo zanimiva in poučna. Eksperimenti so bili zelo zanimivi tudi za starejšo populacijo, zato so poskuse predstavili tudi zvečer in tudi takrat je bil odziv zelo pozitiven, saj so mnogi gledalci prvič videli res nenavadne stvari.

Ker so dobili veliko pohval za predstavitev in samo organizacijo od ravnatelja OŠ Bistrica ob Sotli Bogomirja Marčinkoviča, vzgojiteljic vrtca, ostalih obiskovalcev in nenazadnje samih otrok, ki so to pokazali z velikim zanimanjem in sodelovanjem, se bodo pri MC Bistrica ob Sotli trudili, da jim kaj podobnega še uspe pripraviti.

Vso dogajanje je potekalo v okviru projekta SM-RIS (razvoj raziskovanja mladih), ki ga sofinancira Evropski socialni sklad in Ministrstvo za šolstvo in šport in traja od leta 2009 do leta 2012. Projekt spodbuja predvsem večje zanimanje za naravoslovne predmete in tudi družboslovne predmete ter želi dati otroku prvi stik s samim eksperimentom skozi igro oziroma zabavo in jih tako še bolj pritegniti k naravoslovnim vedam.

 

t: G.R, f: M. K.