Košarkarji rekreativci veterani: Zmagovalca bodo odločili Kozjani in Šentjurčani

Predzadnji krog letošnje sezone Veteranske lige v košarki Kozjansko ni prinesel presenečenj. Vodilni ekipi sta zabeležili novi zmagi, ki pa nista bili tako gladki kot kažeta končna rezultata. Tako Dren kot Podčetrtek sta namreč vodila po prvi četrtini in držala priključek do zadnje četrtine. V tekmi med Podčetrtkom in Šentjurjem je bilo štiri minute pred koncem le dve točki razlike, nato pa je sledil delni rezultat 16:0 in Šentjur je prišel do zanesljive zmage. Podobno je bilo tudi v drugi tekmi, kjer je ekipa Kozjega začela zadnjo četrtino z delnim rezultatom 19:3 in prišla do prednosti, ki jo obdržala do konca tekme.

Pred zadnjim krogom je tako že jasno, da bosta zadnji tekmi odločali o končnem vrstnem redu. Na tekmi med Drenom in Podčetrtkom se bo odločalo o tretjem mestu in ekipa iz Podčetrtka potrebuje zmago večjo kot za dve točki. Podobno je tudi na tekmi med Kozjem in Šentjurjem, ki bo odločala o prvem mestu, vendar pa je tu prednost Kozjanov pred tekmo višja. Ekipa Šentjurja namreč potrebuje za obranitev naslova zmago višjo od 17 točk.

REZULTATI 5. KROGA – VeLiKo KOZJANSKO – 10.2.2009 V PODČETRTKU

DREN LESIČNO : ŠD KOZJE 73:86 (Amon 18, Pirš 15, Rebernik 15 / Ceraj 29, Stiplošek 23, Zajc 18)

KK PODČETRTEK : KK ŠENTJUR 2000 45:63 (Šelekar D. 16, Počivavšek E. 12 / Grajžl 30, Urbanija 13)