Tudi motokrosisti poleti počivajo

Po dvomesečnem premoru so motokrosisti konec prejšnjega meseca znova dirkali za točke državnega prvenstva in sicer v belokranjskem Semiču.

Člani TRK Tajfun športa so tokrat dvakrat stopili na zmagovalni podij. Pri podmladku do 65 kubičnih centimetrov je skupno tretje mesto je zasedel Žak Žirovnik, ki je v drugi vožnji prehitel neposrednega konkurenta za stopničke. V odprtem razredu je Erik Slavec prav tako zasedel tretje mesto. Blizu uspehoma klubskih kolegova sta bila Nick Škorja v razredu do 85 ccm in Alojz Vogrinec pri veteranih, saj sta dirko končala na četrtem mestu.

Naslednja dirka za državno prvenstvo MX Feroda Celje bo 6. septembra v Šentvidu pri Stični. Še prej bodo vozniki sedli na motorje 23. avgusta, ko bo na vrsti pokalna dirka v Slovenj Gradcu.

Najmlajši motokrosisti, ki vozijo 50-kubične motorje, so drugo dirko odpeljali konec maja v Dolini pod Kalom.