Leon Časl mladinski podprvak na 3.000 m

Tartan v šentjurskem športnem parku

Bronastemu uspehu s sredozemskih iger se je z drugim mestom na 3.000 metrov na prvenstvu Slovenije za mlajše mladince, ki je bilo 21. in 22. junija v Domžalah pridružil še en član Atletskega kluba Šentjur, Leon Časl. Za zmagovalcem je secer zaostal za 9 sekund. Preizkusil se je tudi na pol krajši razdalji, kjer je bil deseti.

Na stopničkah bi ob Kamniški bistrici kaj lahko stal Andraž Vesič, ki je bil na 200 m po kvalifikacijah še tretji, v finalu pa je tekel nekoliko počasneje, 22,77 s, in končal na 4. mestu. Na 400-metrski razdalji je tekmoval tudi Arben Jahiri, ki je bil na 400-metrski razdalji 17., na isti relaciji, a z zaprekami, pa med 7 tekmovalci peti.

Pred kratkim so bila v Celju in Velenju izvedena še tekmovanja v okviru atletskega pokala Slovenije za kategorije do 12, 14 in 16 let, a Šentjurčani niso tekmovali.