Atletske novice

Glavnina šentjurskih atletov se je prvi junijski konec tedna v Velenju udeležila finala atletskega pokala Slovenije za člane.

Andrej Zemljak je na 100 m tekel 11,29 sekunde in zasedel 13. mesto. Nekaj hitreje je Zemljak sredi maja tekel na tekmi v Celju, ko je bil z 11,16 dvanajsti. V Šaleški dolini je nastopila tudi štafeta 4×100 m, ki je v postavi Davor Košec, Andraž Vesič, Arben Jahiri in Andrej Zemljak s 44,06 zasedla 9. mesto. Andraž Vesič je bil na 200m z 22,76 12, Leon Časl pa je bil na 3-kilometrski preizkušnji z 9:16,43 na koncu 11. Vesič je zadnjo majsko nedeljo v štafeti na najkrajši razdalji sodeloval v slovenski reprezentanci, Zemljak pa je na prvenstvu Slovenije 13. junija med mlajšimi člani na 100 m tekel 11,41, kar je zadostovalo za 4. mesto.

S konkurenco je v Velenju brez težav pometla Martina Ratej, ki je vrgla kopje 56,76 m. Slednja je v drugi polovici maja nastopila na treh mitingih v Braziliji. V Riu da Janeiru je zasedla 4. mesto z 58,80 metra, v Uberlandii je vrgla 10 centimetrov dlje in bila prav tako četrta. V nedeljo je v Belému pred 30.000 gledalci s 56,16 m dosegla 7. mesto. Za najdaljši met Ratejeve to sezono še vedno šteje dosežek z začetka meseca, ko je v Šentjurju orodje zalučala 60,45 m.

Aktivni so bili tudi mladi atleti. Prvenstva pionirk do 14 let se je v Mariboru udeležila peterica šentjurskih mladenk. Tajda Krajnc, Maša Grejan, Katarina Pusser, Anita Lubej in Anita Vesič so se uvrstile od 16. mesta naprej.

Finala posamičnega državnega prvenstva v Novi Gorici sta se udeležila dva tekmovalca s Šentjurskega. Tilen Zorič z OŠ Dramlje je med mlajšimi dečki v skoku v višino s 151 cm zasedel celo 3. mesto. Nastopil je tudi njegov starejši brat Goran, ki je bil v suvanju krogle pri starejših dečkih na koncu deveti.