Zmaga Rogaške v derbiju proti Ljubljančanom

Danes v zgodnjem popoldnevu je potekal derbi 16. kroga 2. SNL, v katerem sta se na slatinskem terenu med seboj pomerili trenutno najbolj “vroči” ekipi 2. SNL, NK Rogaška in ND Ilirija 1911.

Slatinski nogometaši so si danes pripisali četrto zaporedno zmago v okviru 2. SNL, in sicer z rezultatom 1:0 proti ND Ilirija 1911. Za Rogaško je v 35. minuti zadel gol Andrej Pavlović. Kljub zgrešenemu penalu v 58. minuti so Slatinčani še naprej dobro igrali obrambo in ohranili prednost do konca igre. Rogaška tako ohranja svoj položaj na 1. mestu lestvice, ND Ilirija 1911 pa trenutno zavzema 3. mesto.

Slatinčane čez en teden čaka prva tekma v 17. krogu 2. SNL, in sicer z NK Rudar iz Velenja. Tekmo bodo NK Rogaška gostili v Športnem centru Rogaška Slatina ob 13:30. Nogometaši Ilirije so z NK Rudar Velenje igrali že pred enim tednom, in jih tudi premagali 3:1, prav tako pa so premagali ene izmed prejšnjih nasprotnikov Rogaške, NK Krško, ko so gostovali pri njih v Krškem (0:4).