Slatinčani v 2. SNL že do sedme zaporedne zmage, Šmarčani ter Rogačani ta konec tedna brez uspeha

2. Slovenska nogometna liga

NK Vitanest Bilje : NK Rogaška 1:2

Preteklo nedeljo je članska ekipa NK Rogaška v gostih prišla že do sedme zaporedne zmage v 2. SNL. Slatinčani so že od samega začetka pritiskali ter povedli že v 6. minuti, do konca polčasa so imeli še nekaj dobrih priložnosti, vendar se rezultat ni spremenil. Kar kmalu v drugi polovici so igralci NK Vitanest Bilje izenačili rezultat, vendar pa so zaradi avtogola nasprotnikov že v naslednji minuti Slatinčani ponovno prevzeli vodstvo. Ti so si do konca tekme priigrali še nekaj dobrih priložnosti, vendar se rezultat ni spremenil. Že sedma zaporedna zmaga je Rogaško potisnila na izjemno drugo mesto lestvice te sezone 2. SNL.

90 Mark Gomizelj

Menjave: Jalinous / Humar 46′, Koron / Hadžić 63′, Pori / Štrukelj 66′, Žejen / Bizjak Batistič 78′

Zadetki: Jan Štrukelj (1:1 – 52′), Rok Erniša (avtogol – 1:2 – 53′)

27 Antonio Majcenić

Menjave: Hajrić / Gradišar 80′, Mihalić / Pavlović 80′, Neskič /  Musulin 85′, Anković / Tomašković 85′, Kantužer / Charles Alves Moreira 90′

Zadetki: Nejc Gradišar (0:1 – 6′)

Medobčinska liga Golgeter

NK Ljubno ob Savinji : NK Šmarje pri Jelšah 2:1 (0:1)

V sedmem krogu tokratne sezone Šmarju pri Jelšah ni uspelo zmagati. Prvi gol igre, s katerim so povedli Šmarčani, je zadel Majer v 34. minuti, nato pa so v začetku druge polovice tekme nasprotniki rezultat izenačili. Proti koncu igre so igralci NK Ljubno ob Savinji zadeli še en gol in rezultat igre je bil odločen. Šmarje se trenutno nahaja na sedmem mestu lestvice trenutne sezone Medobčinske lige Golgeter.

36 Dogaris Maj

Menjave: Pustoslemšek Jure / Klemenšek Tadej 46′, Vratanar Gašper / Bogdan Jan 59′, Stajner Rožle / Klemenšek Simon 65′, Podkrižnik Anza / Robnik Primož 78′, Kovač Miha / Ajnik Matic 86′

Zadetki: Pustoslemšek Jure (1:1 – 52′, 2:1 – 83′)

NK Žalec : NK Mons Claudius 3:0 (1:0)

Tako kot Šmarčanom, tudi Rogačanom tokrat ni uspelo priti do zmage. Nasprotniki so povedli že v 15. minuti, nato pa drugi gol zadeli v 59. minuti. Svojo zmago so samo še potrdili par minut kasneje, ko so zadeli že tretji gol. To je tretji poraz ekipe v tej sezoni lige, trenutno pa se nahajajo na 3. mestu lestvice lige.