1. SKL: Rogaška dobila prvi četrtfinalni obračun proti Podčetrtku

V najelitnejši slovenski košarkarski ligi so v torek potekali prvi četrtfinalni boji. Rogaška in Podčetrtek sta se pomerila v lokalnem derbiju, ekipa Šentjurja pa je odpotovala k favorizirani Krki.

KK ROGAŠKA : KK TERME OLIMIA PODČETRTEK 82:76

(17:31, 20:11, 24:17, 21:17)
Rogaška: Vujačić 7, Nichols 25, Igrutinović 8, Zupan 12, Gabrovšek 18, Šantelj 10, Blackshear 2.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 5, F. Škorjanc 2, Ž. Švigelj 8, Maček 10, Čebular 27, Cerkovnik 17, Tomažič 2,

Rogaška je še drugič v zadnjih desetih dneh dobila lokalni obračun z igralci iz Podčetrtka in v četrtfinalni seriji na dve zmagi povedla z 1:0. Glede na to, da je dobila zadnje tri medsebojne tekme, obe v skupini za prvaka ter v 18. krogu prvega dela na začetku februarja, si lahko uvrstitev v polfinale zagotovi že čez dva dni. Sicer bo odločilna tretja tekma v soboto znova v Rogaški Slatini.
Terme Olimia so fantastično odprle tekmo. Na krilih Sandija Čebularja, ki je v prvi četrtini dosegel 18 točk, so hitro prišle do dvomestne prednosti.
Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Rogaška je z delnim izidom 8:0 prišla do vodstva 75:69, ki ga je Čebular dobri dve minuti pred koncem izničil s sedmimi zaporednimi točkami. V naslednjem napadu je David Gabrovšek (18 točk, 5 skokov) zadel za vnovično vodstvo domačih, delo pa je dokončal prvi strelec Rogaške David Nichols (25 točk, 11 podaj) z dvema košema za zmago z najvišjo prednostjo na tekmi.
Sandi Čebular je tekmo končal pri 27 točkah, Anže Cerkovnik jih je prispeval 17, prvi skakalec moštva Simo Atanacković pa je zbral zgolj 5 točk in igrišče s petimi osebnimi napakami zapustil na začetku zadnje četrtine.

KRKA (2) : ŠENTJUR (7) 105:66

(26:18, 15:13, 32:18, 32:17)
Krka: Medved 3, Stergar 16, Stipčević 16, Barič 4, Kosi 12, Škifić 7, Škedelj 9, Lapornik 16, Rebec 9, Vučetić 13.
Šentjur: Habat 16, Špan 7, Hadziselimović 2, Đapa 14, Držić 4, Mitrović 14, Samac 5, Ledl 2, Ahmedović 2.

Košarkarji Krke so upravičili vlogo favorita, ki jim ga je dala druga startna pozicija pred končnico. Na svojem parketu so premagali Šentjur in si lahko uvrstitev v polfinale zagotovijo že čez dva dni, ko se bo druga tekma v Šentjurju začela ob 18. uri.
Šentjurčani tokrat niso bili enakovreden tekmec. V prvem polčasu so še nekako držali priključek, tretja četrtina pa je razkrila razliko v kakovosti. Novomeščani so jo dobili z 32:18, delo pa so dokončali v uvodnih minutah zadnjega dela z delnim izidom 11:0 (84:49).
Krka je zadela petnajst trojk iz 30 poskusov, bila je boljša v skoku (38:32) in pri podajah (26:12), imela pa je dovolj razpoloženih posameznikov, čeprav nista igrala prvi organizator igre Roderick Rodney Camphor in najboljši skakalec Adin Vrabac.
Po 16 točk so dosegli Leon Stergar (met 4:5, 6 podaj), Luka Lapornik (met 6:8) ter Rok Stipčević (trojke 4:8), pri Šentjurju pa je najboljši igralec prav tako dosegel 16 točk – Žiga Habat (met 6:10).