1.SKL: Krka pretrd oreh za Rogaško v prvi polfinalni tekmi

Prva polfinalna tekma Lige Nova KBM je pripadla igralcem Krke. Rogaško so premagali z rezultatom 91:70.

KK KRKA: KK ROGAŠKA SLATINA 91:70

(20:15, 20:26, 24:11, 27:18)
Krka: Stergar 2, Stipčević 18, Vrabac 11, Barič 13, Kosi 9, Škifić 12, Lapornik 20, Vučetić 6.
Rogaška: Vujačić 10, Nichols 17, Igrutinović 8, Zupan 11, Gabrovšek 11, Šantelj 6, Blackshear 7.

Rogaška se je v seriji na dve zmagi po prvi tekmi znašla v zaostanku. Domačini so sicer bolje začeli, Rogaška pa se je prebudila po prvi minuti odmora. Slatinčani so največ vodili za 5 (35:40), ob odmoru pa je prednost po četrti trojki Stipčevića znašala le še točko (40:41). Slatinčani so precej slabše začeli tretjo četrtino in Krka je to hitro izkoristila.

Novomeščani so še naprej odlično zadevali z razdalje, po seriji 11:0 pa so prišli do prve občutnejše prednosti na tekmi. Novomeščani so se povsem razigrali, po delnem izidu 18:2 pa je bilo srečanje praktično odločeno (58:46). Rogaška, ki je nastopila le s sedmimi igralci, se je v zadnjem delu sicer približala na šest točk zaostanka, a Krka je z nekaj zaporednimi uspešnimi napadi hitro rešila vprašanje zmagovalca.

Krka je bila tudi nasploh odlično razpoložena pri metu s treh točk, zadeli so 16 od 32 poiskusov.

Druga tekma bo v ponedeljek v Rogaški Slatini, morebitna tretja pa je predvidena za 19. maj znova v Novem mestu.