Zaključni turnir namiznoteniške sezone

Tradicionalni zaključek vsakoletne sezone v Ligi namiznega tenisa Senčniki Border Kozjansko je turnir posameznikov.

namizni_tenis_2020_februarTudi letošnjo, že 16.  sezono, je organizator Športna zveza Kozje zaključil na enak način. Letošnji turnir posameznikov je potekal v nedeljo 1. marca, udeležilo pa se ga je nekoliko manj igralcev, kot v minulih letih. Kljub temu pa smo lahko spremljali zanimive dvoboje.

Uvodoma so bili tekmovalci razdeljeni v štiri predtekmovalne skupine iz katerih sta se po dva najboljša tekmovalca uvrstila v četrtfinale, preostali pa so tekmovanje nadaljevali v tolažilnem turnirju.  Po dvobojih na izpadanje sta se v finale uvrstila Krešimir Maras iz ekipe Rogaška in Miran Filipančič iz ekipe Sedlarjevo KTI Elektronika. V finalu je bil boljši Krešimir in prvič postal zmagovalec zaključnega turnirja. Tretje mesto je osvojil Boštjan Vertelj iz ekipe ŠD Sladka Gora, ki je bil v malem finalu uspešnejši od Damjana Novakovića iz ekipe Kavarnica Sofy.

V tolažilnem turnirju je bil najboljši Janko Štefančič iz ekipe Bar Frankinja.

Za popestritev so ob koncu pripravili še turnir žrebanih dvojic, kjer sta bila najboljša Boštjan Vertelj in Damjan Novaković. (R.G.)