Zlato in srebro v Zasavju

Zadnjo novembrsko soboto je bil v Trbovljah 47. mednarodni karate turnir, ki slovi po zelo močni mednarodni konkurenci. Na njem je nastopilo kar 556 tekmovalcev iz 88 klubov, iz 12 držav.

Iz Karate kluba Kozjansko in Obsotelje so se ga udeležili: Vinko Juraja, Filip Lotrič, Tilen Prah in Benjamin Herman. Kot klub so osvojili dve medalji: eno zlato in eno srebrno.

V kategoriji kata – dečki 8 in 9 let že nekaj časa v sam vrh sodita Vinko in Tilen. Tudi tokrat ni bilo drugače. V finalu je zmagal Vinko, drugi pa je bil Tilen.

V kategoriji dečki 10 in 11 let ja nastopil Filip Lotrič, ki pa ni dosegel vidnejše uvrstitve.

V športnih borbah je v kategoriji dečki nad 45 kg nastopil edini borbaš ta dan – Benjamin. Tudi on z Ukrajincem ni našel pravega ritma ter tako ostal brez vidnejše uvrstitve. To je bila tudi zadnja velika tekma v sezoni 2019.

V klubu jih v Kozjem 8. decembra čaka interna tekma, ki je namenjena vsem članom – otrokom do 15 leta.