Šesti turnir 3. šahovskega cikla za Pokal Kozjega

Po treh mesecih poletnega premora, se je v četrtek, 19. septembra,  nadaljeval 3. šahovski cikel za Pokal Kozjega.

Šestega izmed devetih turnirjev v Večnamenskem centru Kozje se je udeležilo 14 šahistov. Zmagovalec šestega turnirja je postal Aljaž Šušin iz Šahovskega kluba Brežice, ki je iz sedmih partij zbral pet in pol točk. Pol točke manj je na drugem mestu zbral Ivan Šušin (prav tako ŠK Brežice), enako število točk pa je na tretjem mestu osvojil tudi Roman Rozman iz Šahovskega društva Pragersko-Gaj. Izmed občanov Občine Kozje je bil tokrat najboljši Sandi Godler z Buč na šestem mestu s štirimi točkami.

V seštevku cikla se je po šestih turnirjih na vrh lestvice zavihtel Ivan Sušin, na drugo mesto je zdrsnil Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Triglav Krško, ki je bil tokrat odsoten, na tretjem mestu pa ostaja Roman Rozman. Med domačini je najvišje v skupnem seštevku Bor Gradišek na sedmem mestu, ki je hkrati najboljši mladinec. Skupaj je na ciklu nastopilo že 26 šahistov. Tretji šahovski cikel se bo nadaljeval oktobra, do konca pa bodo na sporedu še trije turnirji. (R.G.)