Podčetrtani le še korak od finala

V prvi tekmi polfinala končnice drugoligaškega tekmovanja so košarkarji iz Podčetrtka zanesljivo ugnali ekipo iz Medvod, ki je bila po rednem delu četrta.

Domači so začeli bolje in v prvi četrtini dvakrat vodili za 8 točk, a so gostje po 10 minutah vodili za 4. Termalci so v drugem kvartalu zaigrali na polno in ta del igre dobili za 20 točk. Pred zadnjo četrtino so gostitelji vodili za 21, a zmaga še ni bila povsem zagotovljena. Medvoščani so se v 34. minuti približali na 12 točk, a resneje niso ogrozili primata Podčetrtanov, ki so igrali tudi z mladimi igralci. Tako je zadnji koš zanje dosegel 16-letni Florijan Škorjanec.

Terme Olimia Podčetrtek : Brinox Medvode 84:74 (22 : 26, 28 : 8, 23 : 18, 11 : 22)

Radanović 16, Milašinović 14, Štruc 12, …

V drugem polfinalnem paru so Celjani zmagali v Sežani.