Dobovec finalno serijo začel z zmago (video)

Začela se je finalna serija državnega prvenstva v futsalu. Dobovec ima proti Mariborčanom prednost domačega igrišča, kar je na prvi tekmi unovčil.

Gostje so blili v prve četrt ure boljši, vse pa se je vrtelo okoli njihovega kapetana Mateja Fiderška, ki je v 5. minuti z izjemnim strelom po podaji s kota poskrbel za 0:1.

Domači so izenačili v 16. minuti, ko je iz 10-metroske po 6. akumuliranem prekršku Maribora zadel Žiga Čeh. Takoj zatem je sledila gostujoča minuta odmora, rumeni pa so že v 17. minuti znova povedli.

V 18. minuti je gostujoči kapetan Fideršek dobil še drugi rumeni karton. Ob tem je trener Tomislav Horvat stopil na teren, sodnik pa je izključil še njega. Sledil je nov udarec z 10 metrov in znova je bil uspešen Čeh. Še v 18. minuti so domači prišli do vodstva, saj je Kristijan Postružin izvrstno z diagonalno podajo zaposlil Alena Fetića.

Dobovec je končni izid postavil v prvi minuti druega polčasa, ko je Fetić vrnil podajo Postružinu.

Dobovec Pivovarna Kozel : FutureNet Maribor 4:2 (3:2)
0:1 Fideršek (5.’), 1:1 Čeh (16.’/10 m), 1:2 Stojković (17.’), 2:2 Čeh (18.’), 3:2 Fetić (18.’), 4:2 Postružin (21.’)

Druga tekma finalne serije bo znova v Rogaški Slatini, in sicer v sredo, 24. aprila, ob 20. uri.

*foto: futsal.si