Rogaška med hmeljišči zaman nadoknadila 22 točk; Podčetrtani s +31 pri solinah

V sinočnji tekmi košarkarske skupine za prvaka je Rogaška izgubila na regionalnem derbiju na Polzeli, čeprav so domači zapravili celo 23 točk prednosti.

V 24. minuti je bil namreč izid 58:35. Minuto in 12 sekund do konca je Mirza Sarajlija zadel za 75:74, do konca pa so bile vse točke dosežene iz prostih metov, kjer domači niso grešili.

HOPSI POLZELA : ROGAŠKA 81:76 (28:17, 21:16, 17:18, 15:25)
Sarajlija 21, Pajić 15 , Bilić 11, …

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: ”V prvem polčasu, ko smo se držali dogovorjenega, smo si priigrali prednost, v drugi del pa smo vstopili z mislijo, da smo že zmagali. Kot že večkrat se nam je to vrnilo, Rogaška je zaigrala čvrsteje, mi nismo uspeli zadevati in tekma se je na koncu po razburljivi končnici vendarle obrnila v našo korist. Na poziciji štiri in pet nismo bili pravi, Milojko Vasilič je poškodovan, Simo Atanackovič lahko da veliko več, vendar zmagi se ne gleda v zobe. Imamo še veliko rezerve in upam v še boljše igre v nadaljevanju Lige za prvaka.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: ”Imeli smo priložnost čudežno zmagati to tekmo, vendar smo v sami končnici zgrešili nekaj prostih metov. Moramo se vprašati, kje smo bili v drugi četrtini, v kateri smo storili le tri osebne napake, igrati pa smo začeli šele v zadnji četrtini. Na Polzeli ali kjerkoli drugje v Ligi za prvaka s takšno igro ne moreš zmagati.”