Rogaška začela leto z zmago nad Splitom

Prvo letošnjo in prvo od 11 tekmo v januarju je Rogaška gostila Split, ki je resen kandidat za uvrstitev na zaključni turnir četverice.

V prvi polovici prve četrtine so imeli rahlo pobudo gostje iz Dalmacije, potem pa je Rogaški uspela serija 10:0 in dvojno vodstvo s 14:7. V minuti in pol so Splitčani izenačili, gostje pa so po 10 minutah minimalno vodili.

Večina drugega kvartala je minila v izmenjavanju vodstva, zaključek prvega polčasa pa je pripadel Slatinčanom, ki so na glavni odmor nesli 4 točke prednosti.

V tretji četrtini so kmalu v vodstvo prešli košarkarji s Hrvaške in prednost vzdrževali do konca 30. minute, ko je znašala 4 točke.

Domači so v zadnji četrtini pritisnili na plin in v 35. minuti povedli 63:57. Pri tem je Mirza Sarajlija med nogama nasprotnika podal za zabijanje Leona Šantja. Sarajlija je bil osrednja figura tudi do konca tekma, saj je vknjižil še trojko, izsilil še dve osebni napaki v napadu, ukradel žogo, položil za 72:67 in asistiral Šantlju za končnih 74:69.

Rogaška : Split 74:69 (16:18, 20:14, 14:22, 24:15)

Davis 12, Sarajlija 11, Knežević, Mijović in Pajić 10, …

V soboto, 5. januarja, v okviru državnega prvenstva Rogaška gosti Šenčurjane.