Rogaška tudi v Laškem žalovala za Olimpijo; Šentjur še naprej v krizi; Podčetrtanom uspel preobrat in povratek na vrh; veterani začeli drugi del sezone

V 14. kolu prvoligaškega košarkarskega tekmovanja so v soboto izmed obeh ekip z območja nastopili samo igralci Rogaške, ki so gostovali v Laškem.

V ekipi Damjana Novakovića se je prvič predstavil Urban Durnik, tekmo pa je izpustil Žan Kosić.

Slatinčani so se z domačini v prvem polčasu uspeli kosati z osmimi zademi trojkami, a so bili gostujoči centri nenevarni za domači koš.

Ob polčasu so Laščani vodili za 8 točk, svojo prednost pa so v tretji četrtini povišali tudi na 18.

V zadnjem kvartalu se je Rogaška najbolj približala, ko je bilo 13 točk razlike, a še druga zmaga Zlatoroga v dvobojih teh ekip v tej sezoni ni bila ogrožena.

ZLATOROG : ROGAŠKA 93:78 (21:18, 27:22, 24:15, 21:23)

Davis 20, Sarajlija 12, Bilić 12, …

Chris Thomas, trener Zlatoroga: ‘’Odlična energija. Vseh 11 igralcev je oddelalo izvrstno delo. Res sem vesel za intenzivnost v obrambi in odlično ekipno igro v napadu.’’

Damjan Novaković, trener Rogaške: ‘’Ponedeljkova zmaga proti Olimpiji v pokalu in ob enem neuspeh za točko nam je vzel sredino in sobotno tekmo. Zdi se mi, da bi lahko igralci Laškega igrali še eno tekmo, medtem ko smo bili mi dobesedno na aparatih. Čestitke domačim za zasluženo zmago.’’

§

V nedeljski tekmi šentjurski tabor v Novem mestu ni mogel računati na Američana Royca Woolbridga, pri Krki pa je manjkal Šentjurčan Luka Lapornik.

Gostje so začeli obetavno in v 6. minuti povedli s 5:10. Domači so tudi brez minute odmora v 8. minuti prešli v vodstvo. Takrat je Šentjurčane še zadnjič v prednost popeljal Emir Ahmedović.

V 14. minuti je jadroligaška ekipa prvič povedla z dvomestno prednostjo in v prvem polčasu največ vodila za 14. Šentjur se je s trojko Dejana Čigoje v 17. minuti uspel približati na 8, Krka pa je na glavni odmor odšla z zalogo 13 točk.

Tudi v tretji četrtini se gostje bolj kot na 13 točk niso uspeli približati, jim je pa to uspelo na začetku zadnjega kvartala, ko je za 66:55 zadel Žiga Jurček. Sledil je nov vzpon Krke, ki je svojo prednost dvignila tudi na 22 točk.

Krka : Šentjur 86:65 (24 : 19, 23 : 15, 19 : 19, 20 : 12)

Konjević 20 (11 skokov), Pešić 12, …

Simon Petrov, trener Krke: »Veseli smo, da smo uspeli nekoliko prekiniti našo krizo. Resno smo šli v tekmo, čeprav smo spet imeli nekaj preveč napak in neodločnosti v igri. Vseeno smo tekmo dobro oddelali, tako da sem lahko zelo zadovoljen.«

Jakša Vulić, trener Šentjurja: »Zaslužena zmaga Krke. Nadzirali so tekmo od samega začetka in pokazali, da so fizično veliko močnejši. Pritiskali so na nas celo tekmo in nam povzročili veliko težav. Mi smo pred tekmo želeli, da bi bila naša kontrola podaj dobra in da ne bi imeli preveč izgubljenih žog, a nam to ni uspelo. Imeli smo 18 izgubljenih žog, vzrok pa je tudi agresivna igra Krke. Imamo tudi težave s poškodbami, še posebej nam je manjkal prvi organizator igre Woolridge. Že tako imamo kratko moštvo, tako da se nam vsaka poškodba pozna. Priložnost bomo morali iskati v prihodnjih tekmah. Smo v kriznem obdobju, ki pa ga bomo morali čim prej prebroditi.«

10. Ilirija 14 1 13 15

V sredo, 23. januarja, ob ob 19. uri Rogaška v okviru ABA2 lige gostila domžalska sonca.

V petek, 25. januarja bo ob 19. uri Rogaška začela domačo prvenstveno tekmo z Olimpijo, dan kasneje pa bo Šentjur ob isti uri gostil Hopse.

§

2. SKL

Tudi termalci so tekmo tokrat igrali v nedeljo. Gorenjci so v Obsotelju začeli bolje in v 8. minuti povedli za 11 točk. Podčetrtani so večino druge četrtine bili nekoliko bližje, v izteku prvega polčasa pa so gostje pobegnili in vodili za 13.

V 25. minuti so se domači z zabijanjem Anžeta Cerkovnika približali na 49:54, a so se gostje do konca tretje periode znova oddaljili na dvomestno prednost. Kar kmalu v zadnji četrtini so termalci prišli povsem blizu Škofjeločanom, a vodstva kar nekaj časa niso mogli prevzeti. Po štirih izenačenjih so dve minuti pred koncem vendarle povedli. Končni izid je postavil najboljši strelec Dejan Milašinović.

S to zmago in ob porazu Sežancev so termalci znova sami na vrhu lestvice.

Terme Olimia Podčetrtek : LTH Castings 95:91 (18 : 25, 16 : 22, 28 : 23, 33 : 21)

Milašinović 34, Cerkovnik 21, Švigelj 20, …