Rogaška “namahala” Olimpijo, Šentjur za 20 točk boljši od Hopsov; termalci zavezali rogove Parkljem

Ekipa košarkarjev Rogaške je v petkovi tekmi z državnimi prvaki odigrala že 10. januarsko tekmo, na drugi strani pa je bila to za Olimpijo že 47. v tekoči sezoni.

Moštvi sta bili v prvi četrtini, potem pa je več volje pokazala domača zasedba, ki je ob polčasu vodila za 16 točk. V tretji četrtini in delu zadnje so domači vseskozi vzdrževali približno takšno razliko, v drugi polovici zadnjega kvartala pa je slatinska prednost narasla, in sicer največ na 25 točk. Na koncu je bil v domači zasedbi najbolj učinkovit povratnik po poškodbi, Žan Kosić.

Rogaška : Petrol Olimpija 87:66 ( 20:18, 26:12, 11:12, 30:24 )
Kosić 17, Šantelj 13, Pajić 12, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: ”Najprej bi čestital igralcem za zmago in se zahvalil publiki za podporo. To je bila deseta tekma v 22 dneh, praktično vsak drugi dan smo igrali tekmo. Zadovoljen sem z januarjem. Dosegli smo 7 zmag in 3 poraze. To je odličen izkupiček in lepa popotnica pred nadaljevanjem sezone. Igralci so zdravi, privoščili si bomo dva dni počitka, po tem pa nas čaka nov cikel težkih tekem.”

Žiga Mravljak, trener Petrol Olimpije: ”Čestitke košarkarjem Rogaške za zmago, bili so boljši tekmec vseh 40 minut. Svojo priložnost za zmago smo zapravili v prvem delu tekme, ko smo iz rok izpustili preveč izdelanih priložnosti. Kljub nizkemu številu izgubljenih žog in zadovoljivem številu zbranih podaj, zaradi nizkega odstotka meta iz igre enostavno nismo imeli možnosti za zmago. Težko je ujeti pravi ritem, ki bi prinašal rezultate, saj igralci iz potovanja znova sedejo na avtobus, in že oddidejo na naslednjo tekmo. Za ekipo je že 47 odigranih uradnih tekem v tej sezoni, časa za počitek pa ni, saj moštvo že v ponedeljek čaka zahteven preizkus v regionalni ligi.”

§

Šentjurski tabor se je v tednu pred tekmo s Hopsi, ki so bili pred srečanjem precej višje na lestvici, ukvarjal z boleznimi in poškodbami. Ekipi sta bili v prvem polčasu precej izenačeni, rezultat pa je bil poravnan kar 9-krat, nazadnje v 14. minuti. Sledilo je boljše obdobje Šentjurja, ki je z enim od številnih zabijanj Emirja Ahmedovića v 18. minuti povedel za 7 točk.

Polzelani so drugi polčas začeli z 0:6 in povedli za točko, a se je domača vrsta znala zbrati in znova sama prišla v manjšo prednost. S serijo 6 točk je Šentjur po 30. minuti vodil 57:50. Čebular je v 32. minuti znižal na 59:58, potem pa je domačim uspela serija 10 točk. Šentjurčani so se do konca še bolj razigrali in podvojili razliko.

Šentjur : Hopsi 84:64 (19 : 17, 14 : 11, 24 : 22, 27 : 14)

Konjević 27, Ahmedović 17 (10 skokov), Pešić 15, Jurček 10, …

Jakša Vulić, trener KK Šentjur: »Čestitam fantom za nocojšnjo predstavo, še posebej zato, ker smo imeli ves teden težave zaradi bolezni in poškodb. Morda smo odigrali celo najboljšo tekmo sezone proti odličnim in zelo. Dobro smo pokrivali njihove mete z razdalje, malo več prostora smo tam pustili njihove visoke igralce, kar se je pokazalo kot dobra rešitev. Zmaga je pomembna zaradi povrnitve samozavesti, manj pa se obremenjujemo, če bomo igrali v ligi za prvaka ali obstanek.«

Boštjan Kuhar, trener KD Hopsi Polzela: »Danes so naši igralci na tekmo prišli podcenjevalno, kot da so že zmagali. Zaradi tega tudi katastrofalen met, katastrofalna obramba. Takšne igre nismo vajeni. Čaka naš še veliko dela. Od lige za prvaka smo še precej oddaljeni.«