Rogaška brez pravega žara

Ekipa Rogaške je tokratno gostovanje druge jadranske lige opravila v črnogorskem Nikšiću, kjer so bili gostitelji veliko bolj motivirani, saj imajo še vedno možnosti za uvrstitev na zaključni turnir.

Slatinčani so sicer začeli obetavno in povedli z 2:7. V 7. minuti so gostje še vodili, 14:15, potem pa je Sutjeska do konca četrtine nanizala delnih 12:0.

Prevlada domačih se je nadaljevala v drugi četrtini, ko so največ vodili za 16, ob polčasu pa je razlika znašala 10.

V tretjem kvartalu so se gostje z eno od 13 trojk najprej približali na 48:41, potem pa je Rogaška za vsako doseženo točko prejela dve in tako je razlika do konca 30. minute narasla na 24.

Sutjeska je na polovici zadnje četrtine vodila za 21, s čimer je bila tekma odločena. Igralci Rogaške so skupno zadeli sicer 13 trojk in bili v tem elementu boljši od domačih.

Sutjeska :  Rogaška 94:79 (26:15, 22:23, 30:16, 16:25)

Tomić 17, Sarajlija 13, Bilić, Davis in Vašl 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “To je bila naša najslabša tekma v tej sezoni ABA Lige 2. Lahko je iskati izgovore, ker jih imamo dovolj. Mogoče se nam je poznala utrujenost, saj je bila to za nas enajsta tekma v tem mesecu, morda nimamo pravih ambicij, saj ne moremo niti v play off, niti izpasti iz lige.”