Rogaška neuspešna v Kopru, Šentjur z dvema točkama iz Laškega

Na zadnji igralni dan v letu 2018 sta obe ekipi iz našega območja gostovali, bolj vedrih obrazov pa so na koncu bili Šentjurčani.

Le dva dni po gostovanju v Mostarju so Slatinčani igrali tekmo državnega prvenstva v Kopru.

Primorska je v 8. minuti povedla za 9 točk, a je Rogaška še v prvi četrtni s trojkama Mirze Sarajlije prišla blizu gostiteljem. Po novi trojki Sarajlije so na začetku drugega kvartala gostje izenačili, po trojki Stefana Mijovića pa v 12. minuti povedli za točko. Rogaška je nekaj za tem vodila še s trojko Leona Šantlja, Sreten Knežević pa je dosegel koš za 29:32. V naslednjih minutah je koprska vrsta naredila delni izid 15:0, ob polčasu pa so domači vodili za 9.

Domači so takoj po glavnem odmoru povedi za 14, potem pa so se prebudili gostje, ki so v 28. minuti s košem Rashuna Davisa izenačili na 57. Ekipi sta bili poravnani tudi po 30 minutah.

Koprčani so zadnjo četrtino začeli z 10:0 in v 37. minuti vodili za 11. Rogaška se je na koncu skušala približati in minuto ter 18 sekund pred koncem znižala na 81:77, a se bližje tokrat ni dalo.

Sixt Primorska : Rogaška 87:79 (24 : 19, 25 : 20, 14 : 24, 24 : 16)

Davis 22, Sarajlija 17, Kosić 11, Mijović 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Odigrali smo zelo dobro tekmo, zlasti zato, ker smo se šele dan pred obračunom v Kopru vrnili z oddaljenega gostovanja. Bili smo enakovreden tekmec. Nekje 40 sekund pred koncem je pri zaostanku za štiri točke Marko Pajić zgrešil dva odprta meta za tri točke in takrat se je tekma dokončno prelomila. Ne glede na poraz čestitke našim igralcem za borbenost, Sixt Primorski pa za zmago.”

§

Sosedski derbi v Laškem so nekoliko bolje začeli Šentjurčani, ki so sredi prve četrtine vodili za 5 točk. Že v 6. minuti so bili za točko spredaj zlatorogovci, v 8. minuti pa je Šentjur vodil za 7. Turbulentno gibanje rezultata se je nadaljevalo tudi na začetku druge četrtine, ko so v 13. minuti domači prešli v minimalno vodstvo. Do konca polčasa so bolje nadaljevali Šentjurčani, ki si ob koncu tega dela igre priigrali 9 točk zaloge.

Podobno se je v Treh lilijah dogajalo tudi v tretji četrtini. Domači so se v 26. minuti približali na točko, periodo pa so bolje zaključili gostje, ki so po pol ure igre ohranili +9.

Na začetku zadnjega kvartala gostje niso dosegli točke tri minute in pol, ko je izza črte 6,75 m zadel Tomaž Jereb. Laščani so se v 35. minuti približali na 57:59, a se je Šentjur z dvojko in trojko Davorja Konjevića znova nekoliko oddaljil. Dobri dve minuti pred koncem je Matur Maker, domača okrepitev iz Južnega Sudana zabil, za 62:64, a je na drugi strani Michael Harmon odgovoril s pomembno trojko. Zlatorog se je na dve točki približal tudi dobre pol minute pred koncem, a so gostje s prostimi meti prišli do psihološko pomembne zmage.

Zlatorog : Šentjur 65:70 (18 : 21, 14 : 20, 15 : 15, 18 : 14)

Konjević 25, Pešić 14, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Igralcem obeh ekip čestitam za prikazano borbo. Pohvala mojim za zasluženo zmago. Večji del tekme smo kontrolirali igro, bilo je nekaj padcev, ampak na koncu smo vseeno uspeli zmagati. Te točke nam veliko pomenijo za naprej.”