Slatinčani brez možnosti v Beogradu; Šentjurčani zlahka v pokalu, prepričljivi tudi Podčetrtani

Košarkarji Rogaške so v tekmi 5. kola gostovali v Beogradu, kjer so igrali z ekipo, ki je sezono začela tako kot oni, z dvema zmagama in dvema porazoma.

Ekipi sta bili v prvi četrtini in večini druge precej izenačeni, samo tik pred koncem polčasa so Srbi pobegnili na 7 točk prednosti.

Kmalu po začetku drugega polčasa je razlika narasla na dvomestno in večkrat znašala 15 točk, kolikor je bilo tudi po 30 minutah igre. V zadnjem kvartalu je razlika najprej narasla na 20 točk, Rogaška pa se je še najbolj uspela približati na 14 točk.

Dynamic : Rogaška 91:74 (26:21, 16:14, 26:18, 23:21)
Davis 14, Pajić 13, Tomić 12, Mijović 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “V prvem polčasu Dynamic ni igral s polnim plinom. Menil sem, da se bo naša igra v drugem delu vendarle izboljšala, vendar so domači zaigrali maksimalno zavzeto in začeli zadevati, tako da so zasluženo zmagali. V naslednji tekmi moramo proti Heliosu zmagati.”

V soboto Slatinčani v okviru državnega prvenstva igrajo pri Šenčurjanih.

§

Šentjurski košarkarji so začeli s pokalnim tekmovanjem, kjer jih je na uvodu čakalo gostovanje pri tretjeligašu v Slovenski Bistrici, kjer niso imeli težav, saj so zmagali za 31 točk.

Bistrica : Šentjur 62:93 (20 : 27, 6 : 29, 24 : 24, 12 : 13)

Konjević 22, Pešić 13, Ahmedović in Ledl 12, Krušič 10, …

Povratna tekma v Hruševcu bo v torek, še pred tem pa bo v nedeljo na sporedu domača tekma državnega prvenstva, in sicer se bo ob 18:00 začela tekma s Petrol Olimpijo.

Dodano naknadno

S pokalnim tekmovanjem so začeli tudi Podčetrtani, ki so gostovali v Ljubljani in si pred povratno tekmo priigrali lepo prednost.

Parklji : Terme Olimia Podčetrtek 64:88 (14 : 20, 11 : 23, 22 : 22, 17 : 23)

Lisica 24, Švigelj 19, Tabak 15, …

Tudi v soboto bodo termalci igrali z istimi nasprotniki v isti dvorani, vendar v okviru 2. SKL.

*foto: Dynamic VIP PAY