Športne igre društev: ŠD Lesično tesno najboljše v teku

Peta panoga druge sezone Športnih iger društev je bil tek, ki ga je organiziralo Športno društvo Polje ob Sotli. Na 2.630 metrov dolgi progi se je pomerilo 18 tekačev, ki so zastopali pet ekip. Število tekmovalcev ni bilo omejeno, za vsako ekipo pa so šteli trije najboljši rezultati.

tek_andrej_motoh_september_2018Najhitrejši med vsemi je bil Andrej Motoh iz ŠD Lesično, dobro sekundo za njim je na cilj pritekel Vinko Jost (ŠD Polje), tretji pa je bil še en član ŠD Lesično, Ambrož Amon.

V ekipnem seštevku je bilo zelo tesno med ekipama ŠD Lesično in ŠD Polje ob Sotli, saj je ekipa Lesičnega imela skupaj le nekaj sekund boljši rezultat od domače ekipe. Tretje mesto je osvojila ekipa ŠD Zagorje. Ekipa ŠD Lesično je v tek vložila tudi jokerja, kar pomeni, da se bo ta rezultat štel namesto njihovega najslabšega v sezoni.

tek_september_2018_kolaz1Po petih panogah se je ekipa ŠD Lesično ponovno nekoliko približala vodilni ekipi ŠD Kozje, na tretje mesto pa se je zavihtela ekipa ŠD Polje, ki je za pet točk prehitela ekipo ŠK Virštanj, med tem ko ostale štiri ekipe zaostajajo že več. (R.G.)