Šentjur tretjič igral podaljšek, Rogaška brez možnosti v novem mestu

V četrtem kolu košarkarske lige za prvaka sta obe ekipi z našega območja doživeli poraz.

Šentjurčani so odigrali že tretje srečanje, kjer je bilo treba odigrati podaljšek, vendar so proti Šenčurjanom ostali praznih rok.

Da bo tokratno srečanje zelo izenačeno je napovedovala že prva četrtina, kjer so si največjo prednost gostje priigrali povsem ob koncu periode, ko so povedli 20:24. Šentjurčani so uspeli priti do izenačenja ob koncu 16. minute, polčas pa so končali z enako prednostjo, kot prej Gorenjci – 43:39.

V prvi polovici tretje četrtine je domača prednost dvakrat narasla na 10 točk, sredi tega dela igre pa so gostje s serijo 8 točk prišli povsem za pete domačim – 53:51. Po 30 minutah je Šentjur vodil za 7 točk.

Po vodstvu z 9 točkami je domača vrsta gostom znova dovolila, da hitro zmanjšajo razliko, saj je bilo v 34. minuti stanje na semaforju poravnano na 63. Domači so do štiri minute pred koncem prednost povišali na 5, a so gostje v 37. minuti vodili 70:72. Ekipi sta se do konca še nekajkrat izmenjali v vodstvu, redni del pa se je končal s 77:77.

Gostje so v dodatku povedli že 81:89, ko je bilo do konca le še 78 sekund. Šentjur je s hitro serijo treh košev iz polja za dve točki znižal na 87:89, nakar so gostje preko Dina Murića zgrešili prosta meta. Šentjurčani so poskušali z metom z razdalje, ki jim tega večera ni šel najbolj od rok, a zgrešili. Gostje so dodali svojemu seštevku točko iz prostega meta, tako da so imeli domači še eno možnost, da bi izsilili drugi podaljšek, a tudi to pot met izza 6,75 m ni našel svojega želenega cilja.

Šentjur : Šenčur Gorenjska gradbena družba 87:90 (20 : 24, 23 : 15, 18 : 15, 16 : 23, 10 : 13)
Pešić 26, Popadić 19, Bolčina 13, Allen JR 10, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Napeta in nepredvidljiva tekma, ki je epilog dobila v podaljšku. Zadnjo minuto rednega dela smo taktično odigrali slabše. Nasprotnik je imel skoraj 20 skokov več, od tega kar 15 napadalnih, zato je o ostalih tehničnih in taktičnih zadevah škoda izgubljati besede. Zaslužena zmaga Šenčurja.”

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Za nami je razburljiva tekma, ki je upravičila televizijski prenos. Že pred gostovanjem v Šentjurju smo se zavedali, da nas čaka težka tekma in bo verjetno odločala ena žoga. Menim, da smo si to zmago zaslužili. Čestitke obema ekipama za lepo srečanje.”

§

Rogaška je v Novem mestu gostovala pri vse boljši Krki, ki je tokrat igrala brez Saše Zagorca. Kljub vsemu so bili farmacevti na koncu veliko uspešnejši.

Slatinčani so nekaj minut v prvi četrtini vodili z majhno prednostjo, kar jim je uspelo tudi na začetku drugega kvartala. Ekipi sta bili v 14. minuti poravnani na 32, nekaj kasneje pa je bilo po trojki Leona Šentlja 36:35. Domači so polčas končali s serijo 14:1 in vodstvom 12 točk.

Dolenjci so bili boljši nasprotnik tudi v nadaljevanju, ko so v 27. minuti prebili mejo 20 točk prednosti. Rogaška je v 35. minuti prišla na 15 točk zaostnka, bližje pa četa Damjana Novakovića ni zmogla.

Krka : Rogaška 96:78 (25 : 22, 25 : 14, 26 : 20, 20 : 22)

Fon 15, Nikolić 14, Davis 13, Kosić 11, …

Simon Petrov, trener Krke: “Tekmo smo nadzirali od samega začetka. V drugi četrtini smo nekoliko bolj pritisnili in naredili razliko, nato pa z nepopustljivo obrambo in razpoloženim napadom prišli do zmage. Mislim, da so gledalci lahko videli lepo košarkarsko predstavo.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Favorizirana ekipa Krke je sploh v prvem polčasu pokazala, zakaj je favorizirana. V drugem delu se nismo uspeli pobrati in izgubili z visoko razliko.”