Rogaška zmogla le polčas; termalci klonili po 16 zmagah; veteranska sezona v drugo polovico

Rogaška je tekmo predpredzadnjega kola rednega dela prvoligaškega tekmovanja pri edinem gorenjskem ligašu odigrala brez kapetana Miha Fona in Mitje Nikolića. Za razliko od gostov so domači še lovili uvrstitev v ligo za prvaka.

Gostje so bili prvo četrtino boljši nasprotnik in si priigrali največ 9 točk prednosti. Z zabijanjem Djuranovića je Rogaška kmalu po začetku drugega kvartala povedla za 12, a je to spodbudilo domače k boljši predstavi in seriji 8 točk. Nekaj časa je Rogaška še branila prednost, ki se je proti koncu polčasa skoraj povsem stopila.

V 24. minuti so Šenčurjani prešli v vodstvo in z bistveno boljšo predstavo v tretji četrtini, ki so jo dobili za 15 točk pred zadnjimi 10 minutami vodili za 11 točk. V zadnjem delu so na igrišču gospodarili domači, ki so v 35. minuti povedli za 19, enaka razlika pa je bila tudi poldrugo minuto pred koncem.

Končno razmerje v skokih je bilo 45:32 v korist domačih, ki so Rogaško ugnali že tretjič v tej sezoni.

ŠENČUR GGD : ROGAŠKA 79:64 (16:24, 16:12, 25:10, 22:18)
Davis 16, Batur 12, Šantelj 11.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Iz srca čestitam mojim košarkarjem. Uvrstitev v Ligo za prvaka je velik uspeh za naš klub. Rad bi se zahvalil klubski upravi na čelu s športnim direktorjem Puharjem, ki nam omogoča odlične pogoje za delo. Tudi v nadaljevanju sezone bomo poskušali igrati z enakim žarom, ki nas je krasil doslej.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Brez poškodovanih Nikolića in Fona smo odigrali dober prvi polčas in katastrofalen drugi. Razlog za poraz je slab skok in met za tri točke. Upam, da se poškodovani igralci čim prej vrnejo.”

SIXT PRIMORSKA : HELIOS SUNS 95:106 (po podaljšku)

HOPSI POLZELA : KRKA 78:80

ŠENTJUR : PETROL OLIMPIJA 82:66 (četrtek)

10. Zlatorog Laško 4/11 19

V torek v okviru ABA 2 lige Rogaško čaka gostovanje v Čačku, ki si s Primorsko in Krko deli vrh lestvice. V četrtek bodo Slatinčani v svoji dvorani ob 19.00 gostili Petrol Olimpijo, Šentjur pa bo v soboto igral tekmo za uvrstitev v ligo v prvaka na Polzeli.

§

Po dolgi seriji 16 zmag so termalci v derbiju z drugouvrščeno ekipo 2. slovenske košarkarske lige vpisali drugi poraz v sezoni. Na zahodni meji sta bili ekipi do 14. minute skupaj, potem pa so domači, ki so se zaradi kvalifikacij za prvo ligo okrepili z ameriškim košarkarjem, prišli do dvomestne prednosti.

Do sredine tretje četrtine razlika v korist domačih ni bila večja od 10 točk, potem pa so jo gostitelji uspeli še povišati in pred zadnjo četrtino vodili za 16. Podčetrtanom, za katere ni bilo v postavi Nejca Strnada, tokrat ni stekel predvsem met za dve točki, ki je bil le 30-odstoten. Gostitelji so v 34. minuti povedli za 21 točk, termalci pa so razliko rahlo ublažili v zadnji minuti.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:61 (23:23, 18:8, 22:16, 15:14)

12. Ljubljana 4/15 23

V sredo, 7. februarja, je ob 19.00 na vrsti domača tekma z Ljubljano.

§ §

S tekmami 6. kola se je začel drugi del sezone v Veteranski košarkarski ligi Kemoplast Kozjansko.

Tudi v prvih treh povratnih tekmah so bili zmagovalci enaki kot v prvem krogu, je pa bil potek tekem precej drugačen kot v prvem delu. Tekma med Kozjani in Šentjurčani je bila zelo izenačena od začetka do konca. Večino tekme je z majhno razliko vodila ekipa Veterani Zelene doline, vendar so igralci ekipe ŠD Kozje Motel Ribnik v zadnji četrtini prešli v vodstvo, ki pa ga niso znali zadržati in ostali brez zmage.

Vodilna ekipa KK Podčetrtek je zabeležila še šesto zaporedno zmago. Do polčasa so sicer še vodili igralci iz Šmarja, nato pa so igralci iz Podčetrtka v tretji in predvsem zadnji četrtini stopili na plin in zabeležili novo zanesljivo zmago. Pri tem velja omeniti, da se je med strelce vpisalo vseh 11 igralcev ekipe Podčetrtek, kar je za veteransko ligo res redkost, saj večinoma ekipe sploh ne pridejo na tekmo s toliko igralci.

Tudi zadnja tekma je bila izenačena do zaključka tretje četrtine, ko so igralci ekipe Dren Lesično izkoristili nekaj napak nasprotne ekipe, prišli do občutnejšega vodstva in ga zanesljivo obdržali čez celotno četrto četrtino ter branilcem naslova s Planine zadali še tretji letošnji poraz. (R.G.)