Podčetrtani slavili z doma izdelanim pokalom; Planina ugnala vodilne

Na zadnji tekmi drugoligaškega tekmovanja so igralci Term Olimia z zmago potrdili naslov najboljših.

Tekma s Konjičani se je začela z domačo serijo 17:0. Gostje so se še v prvi četrtini na enomesten zaostanek, a so gostitelji vprašanje zmagovalca razrešili do konca polčasa, ko so vodili za 25 točk.

Domači tudi po glavnem odmoru niso dovolili, da bi se Konjice približale in razliko še rahlo povišali. V zadnji četrtini je mladi domači up Florijan Škorjanc vpisal 6 točk.

Pravega slavja za razliko od sezone 2015/16 pa v Podčetrtku ni bilo, saj je tekmovalni sistem tak, da položaj najboljšega na vodi v višji tekmovalni rang. Z marcem bodo termalci sodelovali v kvalifikacijski skupini za uvrstitev v prvo ligo, v njej pa bodo igrali še s tremi najboljšimi ekipiami iz 2. SKL in zadnjima iz prve lige – polzelskimi Hopsi in laškim Zlatorogom.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KONJICE 99:77 (28:16, 30:17, 21:18, 20:26)
Strnad 20, Radanovič 18 (13 skokov), Cerkovnik 17, Karavdić 12, …

12. Ljubljana 5/17 27

Tretjega marca bodo Podčetrtani v kvalifikacijah za prvo ligo gostili škofjeloško ekipo.

§

Po sedmem kolu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko ni več neporažene ekipe. Vodilna ekipa KK Podčetrtek je namreč doživela poraz proti lanskim prvakom, ekipi Planine. Igralci iz Podčetrtka so dobili prvo četrtino, na polčasu imeli še točko prednosti, nato pa so v tretji četrtini igralci s Planine povedli in prednost obdržali do konca tekme. Tudi na tekmi med ekipama ŠD Kozje in ŠD Šmarje je bila na polčasu prednost ene točke, nekoliko se je povečala po tretji četrtini, v začetku zadnje pa so igralci iz Šmarja ušli na večjo prednost, ki so jo ohranili do konca tekme. V zadnji tekmi so igralci ekipe Dren Lesično proti Veteranom Zelene doline vodili praktično celo tekmo, vendar pa do zadnje četrtine niso naredili večje prednosti. Z novo, peto zmago so se približali vodilni ekipi na točko zaostanka. (R.G.)