Rogaška ugnala vodilne, Šentjur Krko; termalci do 16. zaporedne zmage; veterani opravili s polovico tekmovanja; nova zmaga IVŠ

Tretjič v tej sezoni se je zgodilo, da sta v istem kolu slavila oba prvoligaša z našega območja. Rogaška je ugnala prvourvščeno Primorsko in si zagotovila mesto med najboljšo osmerico, ki bo sodelovala v ligi za prvaka. Na robu uvrstitve med elito je tudi Šentjur, ki je osvojil pomembno zmago v gosteh.

Rogaška je tekmo začela bolje in povedla z 11:2. V prvi četrtini je Primorska prišla na 5 točk zaostanka, a je Rogaška ta del igre dobila za 7. V 14. minuti je bila domača prednost le še točka, a je slatinska vrsta v 19. minuti bežala za 10 točk.

Po glavnem odmoru so se Koprčani večkrat približali na 2 točki zaostanka, v 28. minuti pa so povedli 45:48. Rogaška je tretjo četrtino končala s serijo 10:2.

Turbulentno dogajanje se je ponovilo na začetku zadnje četrtine, ko je Primorska znižala na 57:56, a je Rogaška ubranila nalet gostov in povišavala prednost ter v zadnji minuti največ vodila za 14 točk.

ROGAŠKA : SIXT PRIMORSKA 79:68 (19:12, 18:20, 18:18, 24:18)
Pajić 16, Fon 15, Davis 13, Kosić 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Odigrali smo dobro tekmo, do zmage pa smo prišli predvsem z dobro obrambo. Zavedamo se, da to ni bila prava Primorska, saj je ekipo zdelala pot v Cetinje, kjer so Primorci odigrali tekmo regionalne lige. Hvala publiki za obisk in glasno podporo.”

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: “Čestitke Rogaški za zasluženo zmago. Niti mentalno, niti fizično nismo bili prisotni na tej tekmi, kar je povsem razumljivo, vendar tako ne smemo izgledati. Tudi tekme brez rezultatskega pomena moramo odigrati bolj zbrano.”

§

Šentjurčani so v Novem mestu začeli slabše, saj je Krki uspel uvodni nalet 13:4, 9 točk pa so domači vodili tudi ob koncu prve četrtine. Drugi kvartal so gostje začeli s serijo 8 točk in ujeli gostitelje. Do konca polčasa je bil rezultat trikrat izenačen.

Gostje so bili v tretji četrtini boljši nasprotniki in ob pomoči dobrega meta z razdalje po 30 minutah vodili za 8 točk. V prvi polovici zadnje četrtine je Krka dvakrat znižala na 4 točke, a jim napadalno razpoloženi gostje niso dovolili bližje. Nekaj manj kot dve minuti do konca je Šentjur s trojko Willamsa povedel 81:90, a je Krka zaporedoma zadela dve trojki. Najboljši strelec Domačih (skupaj 31 točk) je dodal še dve točki in minuto do konca je bilo na semaforju 89:90. Zadnjo minuto so gostje dobili z 0:9 in se skupaj z navijači veselili pomembne zmage.

Šentjur je zadel 14 trojk, eno več od domačih, a ob bistveno boljšem izkoristku – 64 %.

KRKA : ŠENTJUR 89:99 (27:18, 19:27, 19:28, 24:26)
Pešić 22, Allen 19, Williams 16, Popadić in Rizman 14, Bolčina 10, …

Simon Petrov, trener Krke: “Fantastičen strelski večer Šentjurja. Mi pa moramo najti način, kako igrati v obrambi, da do tega v prihodnjih tekmah ne bo več prihajalo.”

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Čestitam mojim igralcem za veliko in pomembno zmago. Do nje smo prišli z izjemno dobro igro v napadu. Uspešni smo bili predvsem pri metu za tri točke in ravno to je prelomilo tekmo. Ne morem biti zadovoljen z našo igro v obrambi, vendar se ob zmagi o tem ne razmišlja. V prvem polčasu nam je težave pod obročem povzročal Žiga Dimec. Zahvalil bi se navijačem, ki so nas podpirali na gostovanju v Novem mestu. Menim, da nas je njihovo navijanje popeljalo do novih dveh točk.”

HELIOS SUNS : ZLATOROG LAŠKO 79:76
ILIRIJA : HOPSI POLZELA 78:69
PETROL OLIMPIJA : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA (nedelja)

10. Zlatorog Laško 4/11 19

V sredo, 31. januarja, bo Rogaška v 2. ABA ligi ob 19.00 gostila Ohrid. Dan kasneje bo v okviru državnega prvenstva Šentjur ob 18. uri gostil Petrol Olimpijo. V soboto, 3. februarja, bo Rogaška gostovala v Šenčurju.

§ §

Podčetrtani so v 18. kolu 2. slovenske košarkarske lige dosegli 16. zaporedno zmago.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : PORTOROŽ 70:55 (18:14, 16:8, 18:17, 18:16)
Karavdič 22 (12 skokov), P. Tabak in Radanovič po 13, Cerkovnik 12, …

12. Ljubljana 4/13 21

Naslednjo soboto termalci gostujejo v Sežani.

§ § §

S tekmami 5. kola se je zaključil prvi del 11. sezone v Veteranski košarkarski ligi Kemoplast Kozjansko.

Vodilna ekipa KK Podčetrtek je zabeležila še peto zmago, čeprav so Veterani Zelene doline po treh četrtinah še vodili. Vendar pa je v zadnji četrtini prišlo do izraza, da so bili na tekmi le s petimi igralci, kar so nasprotniki iz Podčetrtka izkoristili in dosegli visoko zmago.

Tudi ekipa ŠD Kozje Motel Ribnik je v lokalnem derbiju nastopila le s petimi košarkarji, vendar pa so oni v zadnji četrtini zaostanek proti ekipi Dren Lesično nekoliko zmanjšali.

Z najvišjo razliko se je končala tekma med Planino in ŠD Šmarje, ki so jo zanesljivo dobili lanski prvaki, ki so tako po dveh uvodnih porazih nanizali tri zmage in se prebili na drugo mesto lestvice. (R.G.)