Prvoligaša izgubila; termalci povozili Celje, Florijan Škorjanc do prvih članskih točk; pri veteranih same gostujoče zmage

V prvih ponovoletnih tekmah v okviru državnega prvenstva sta oba ligaša z našega območja vpisala poraza.

Novi šentjurski trener Jakša Vulić je v postavi za tekmo pogrešal kapetana Tomaža Bolčino in Gašperja Jordana Rojka, kar je najbolj prišlo do izraza na koncu. Šentjurčani so začeli poletno in povedli z 8:0. V 5. minuti je domača prednost narasla na 9 točk, Primorska pa je do prvega izenačenja prišla v 10. minuti, ki jo je Miloš Pešić zaključil s trojko z metom z eno roko. Gostje so v drugi četrtini največ vodili za 5 točk, a sta ekipi na glavni odmor odšli poravnani na 38.

Sredi tretje četrtine je koprska zasedba povedla za 9 točk, a so domači s serijo 16:2, ki je vključevala tudi štiri trojke, ta del igre končali s 60:55. S trojko najboljšega domačega strelca Jana Rizmana je Šentjur v 33. minuti povedel 66:58, potem pa so gostje z agresivno igro pridobili več žog in rezultat preobrnili v svojo korist.

ŠENTJUR : SIXT PRIMORSKA 71:85 (20:17, 18:21, 22:17, 11:30)
Rizman 19, Popadić 13 (9 podaj), Jereb (8 skokov) in Pešič po 12, Williams 10, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Čestitam ekipi Primorske, ki je upravičila vlogo favorita in prišla do zaslužene zmage. Z reakcijo mojih fantov nisem nezadovoljen, pozna pa se nam skrajšana rotacija. V prihodnjih dneh bomo poskušali ta problem rešiti. Na ta način nam bo na naslednjih tekmah lažje dalj časa držati visok nivo igre, s tem pa bodo prišli tudi boljši rezultati.”

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: “Čestitke fantom za zelo težko prigarano zmago. Pričakovali smo takšno tekmo, saj ekipa po menjavi trenerja in s skrajšano rotacijo igra brez pritiska. Zadeli so kar nekaj težkih metov. Po seriji težkih tekem smo srečanje odprle slabše od pričakovanega. Na koncu smo našli pravi ritem in z dobro igro v obrambi prišli do zelo pomembne zmage, s katero smo si že zagotovili mesto med najboljšo osmerico. Sedaj se lahko veliko lažje skoncentriramo na druge stvari.”

§

Slatinčani so na gostovanju na Dolenjskem v 5. minuti povedli s 6:11, a je Krka z delnim izidom 9:2 do konca prve četrtine prešla v vodstvo. Gostje so še v 15. minuti vodili 21:24, potem pa “zmrznili”, saj je domača zasedba do konca prvega polčasa dosegla 20 točk, Rogaška pa 3.

V 24. minuti je Krka vodila za 15, Rogaška pa je v 29. minuti približala na 53:48. S serijo 9 točk se je domača vrsta odlepila na 14 točk, razlika pa je dve minuti do konca narasla na 21. Povsem ob koncu so gostje uspeli ublažiti poraz.

KRKA : ROGAŠKA 84:73 (15:13, 26:14, 15:21, 28:25)
Kosić 18, Davis 14 (7 podaj), …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Tekmo smo izgubili ob koncu prvega polčasa, ko smo z nekaj nespametnimi potezami v napadu Krki dovolili da doseže nekaj lahkih točk in se odlepi. V drugem polčasu se nismo uspeli približati bližje kot na šest točk. Čestitke Krki za zmago.”

10. Šentjur 3/9 15

V ponedeljek Šentjur ob 18.00 v okviru Pokala Helios Alpe Jadran gosti madžarski Kermedin, v okviru Pokala Spar pa Rogaška gostuje v Šenčurju, kjer se bo tekma začela ob 18.30.

V sredo Rogaška v 2. ABA ligi gostuje v Splitu.

Naslednjo soboto Rogaška gosti Hopse, Šentjur pa bo igral pri Iliriji.

§ §

Po izenačeni prvi četrtini so termalci sredi drugega kvartala prišli na dvomestno prednost in polčas dobili za 13 točk. Odpor gostov je bil zlomljen sredi tretje četrtine ko je domača vrsta povedla za 20 točk. V 32. minuti so Podčetrtani s prvim članskim košem 15-letnega Florijana Škorjanca vodili že za 30, takšna pa je bila tudi razlika na koncu.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : CELJE 95:65 (21:16, 26:18, 27:14, 21:17)
Strnad 19, Štruc 18, Radanovič 16 (8 skokov)

12. Konjice 3/9 15

Podčetrtani bodo v torek gostovali pri Konjicah.

§ §

Po novoletnem premoru se je nadaljevalo tudi tekmovanje v Veteranski košarkarski ligi Kemoplast Kozjansko.

V četrtem kolu nismo videli izenačenih tekem, saj so bile vse tri bolj kot ne odločene že vsaj do konca tretje četrtine.

Vodilna ekipa KK Podčetrtek je proti igralcem iz Lesičnega prednost naredila že v prvi četrtini in jo potem brez večjega naprezanja obdržala in rahlo povečevala do konca tekme.

Branilci naslova s Planine so proti Kozjanom nekoliko večjo prednost naredili do polčasa in jo potem uspešno branili do konca, medtem ko so v tretji tekmi Veterani Zelene doline sicer dobili prvo četrtino, nato pa so jih igralci ekipe ŠD Šmarje do polčasa prehiteli, v drugem polčasu pa le še povečevali prednost do zanesljive zmage. (R.G.)

Rezultati 4. kola – VLK »KEMOPLAST« Kozjansko – 15. 12. 2017 in 5. 1. 2018 v Lesičnem

DREN LESIČNO :  KK PODČETRTEK 56:70 (Rebernik 28 / Trupaj 20, Ceraj 17)

ŠD KOZJE MOTEL RIBNIK : PLANINA 67:77 (Stiplošek 24, Zajc 18 /Tovornik M. 20, Korošec 17)

VETERANI ZELENE DOLINE : ŠD ŠMARJE 48:68 (Košak K. 13, Grajžl 11 / Strašek R. 18, Jugovar 17)