Šentjurčani zaključili s pokalom, a popravili vtis

Po sobotnem debaklu na domači tekmi z laškim Zlatorogom so šentjurski košarkarji nocoj imeli možnost popraviti vtis. Na povratni pokalni tekmi s Šenčurjani so lovili 11 točk zaostanka, kar jim je med tekmo sicer uspelo, a jih četrtfinale ne bo videl.

Tokrat so bili Šentjurčani bolj konkretni že v prvi četrtini, ki so jo dobili za 8 točk, zahtevanih 11 pa so ujeli v 16. minuti. Ob polčasu je domača prednost znašala 10 točk, od 43 šentjurskih pa jih je kar 21 prispeval Miloš Pešić.

Gorenjci so se kmalu po glavnem odmoru približali gostiteljem le na točko, a so Šentjurčani po treh četrtinah vodili 59:50.

Želje domačih pristašev se v zadnji periodi niso uresničile, saj so gostje ta del igre dobil za 10 in dvoboj končali z dvema zmagama.

Šentjur : Šenčur GGD 72:73 (25:17, 18:16, 16:17, 13:23)