Šentjur prekratek na Madžarskem, Podčetrtani znova igrali s prvoligaši

V torek sta bili na košarkarskih igriščih aktivni dve ekipi z našega območja. Šentjurčani so v okviru pokala Alpe Jadran gostovali pri vodilni madžarski ekipi, Podčetrtani pa so v okviru domačega pokalnega tekmovanja gostili prvoligaško zasedbo s Polzele.

V 174 kilometrov oddaljenem madžarskem Kermedinu so šentjurski košarkarji začeli razpoloženo, saj so uvodoma povedli z 0:7. Domača ekipa, ki igra tudi v mednarodnem tekmovanju FIBA Europe Cup, jih je sredi prve četrtine ujela, a so gostje še v prvem kvartalu znova povedli za 7 točk.

Po domačem vodstvu v prvem delu druge četrtine so znova bolje zaigrali Šentjurčani, ki so v 18. minuti znova vodili za 7, ob polčasu pa je bilo 33:38.

Po glavnem odmoru je domača zasedba, ki jo vodi Gašper Potočnik, s serijo 9 točk prešla v vodstvo, ki je do konca 30. minute naraslo na 15 točk. Tretjo četrtino so domači dobili kar za 20 točk.

Gostje si niso predali in v zadnji četrtini vztrajno nižali razliko. Tri minute pred koncem sta bili ekipi poravnani na 77. V končnici so Madžari že povedli za 6 točk, a so se gostje približali na 88:86. V zadnje tričetrt minute so domači doseli še 7 točk in vpisali zmago.

Egis Körmend : Šentjur 95:86 (19:24, 14:14, 34:14, 28:34)

Williams 26, Pešić 19,  Bolčina 14, Fernandez 12, …