Rogaška iz Mostarja s točko; Šentjur na povratno tekmo s Šenčurjem z minusom

V 9. kolu druge jadranske lige je Rogaška gostovala v rojstnem mestu trenerja Damjana Novakovića, z Zrinjskim pa so se Slatinčani pomerili tudi v pripravah na novo sezono. Tokrat je bil v zasedbi gostov tudi Rashun Davis, ki je izpustil sobotno tekmo državnega prvenstva.

Gostitelji so do polovice prve četrtine pridelali 7 točk prednosti, po gostujoči minuti odmora pa je bila najvišja razlika 10 točk. Mitja Nikolić je v zadnji minuti prvega kvartala poskrbel, da je bila razlika prepolovljena.

S serijo 7 točk so Hercegovci znova prišli ni dvomestno prednost, ki je v 13. minuti znašala ravno toliko točk. Rogaška je do konca prvega polčasa uspela ublažiti zaostanek, po 20 minutah pa je bilo na semaforju 43:36.

Po glavnem odmoru je Rogaška štirikrat prišla dve točki zaostanka, v 29. minuti pa so gostje s trojko Ivana Baturja povedli za točko. Tretjo četrtino je Zrinjski zaključil s serijo 5 točk in vodstvom 60:56.

V sklepni četrtini se Rogaška ni uspela približati na manj kot tri točke zaostanka, Zrinjski pa je na svojem parketu v tem tekmovanju ostal nepremagan.

Zrinjski Mostar : Rogaška 81:75 (19:14, 24:22, 17:20, 21:19)

12. AV Ohrid 9 1 8 557:753 10

V nedeljo, 17. decembra, bo Rogaška v okviru državnega prvenstva gostovala v Domžalah.

§ §

Šentjurski košarkarji so dan po gostovanju na Madžarskem odigrali prvo tekmo petega kroga pokalnega tekmovanja in pri edinem gorenjskem prvoligašu izgubili za 11 točk.

Šentjur je po prvi četrtini še vodil, potem pa so gostitelji dobili vsako od naslednjih treh.

Šenčur GGD : Šentjur 76:65 (19:24, 23:15, 12:9, 22:17)

Povratna tekma v Hruševcu bo v sredo, 20. decembra. Še pred tem je v soboto, 16. decembra, na vrsti domača prvenstvena tekma z Zlatorogom.

*foto: Zrinjski/Ivan Kristo