Rogaška na jugu Makedonije do druge jadranske zmage; 5 trojk nezgrešljivega Fermeta v Splitu (video)

Z najbolj oddaljenega gostovanja v okviru druge jadranske lige so košarkarji Rogaške vračajo z zmago proti zadnjeuvrščeni ekipi, ki so si jo priborili po odličnem drugem polčasu.

Slatinčani so v dvorani Biljani izvori v Ohridu dobro začeli in hitro povedli z 2:12. Najbolj razpoloženi igralec pri gostujoči zasedbi, Rashun Davis, je že v uvodnih minutah dosegel 8 točk, do polčasa pa kar 20.

Domačini so v drugi četrtini s serijo devetih točk uspeli povesti, kar jim je uspelo tudi po zaslugi Emirja Zimića, nekdanjega igralca Šentjurja, ki je tik pred tekmo okrepil Makedonce. Ob polčasu so gostje vodili 35:37.

Mitja Nikolić je v 26. minuti zadel za 40:55, zmaga Rogaške pa v nadaljevanju nikoli ni bila ogrožena. Tekma je bila dokončno odločena po delnem izidu 0:12 na začetku zadnje četrtine.

AV Ohrid : Rogaška 56:78 (13:20, 22:17, 13:20, 8:21)

Davis 32, Nikolić 16 (11 skokov), Šantelj 16, …

12 AV Ohrid 5 0 5 313:458 -145 5

V soboto Slatinčane čaka prvenstvena tekma v Kopru. Naslednjo sredo bo v Rogaški Slatini tekma z Borcem.

Dodajmo, da je Mestinjčan Tadej Ferme za ekipo Primorske v Splitu trojke metal odličnih 5/5. Za zmago zasedbe iz Kopra je sicer vpisal 17 točk, brez zgrešenega meta.

*foto: AV Ohrid/Mega Production