Trojček domačih tekem na območju prinesel zmago le Tajfunu; Jelša poražena v Posavju; pri veteranih dosežen rekord

Sinoči so vse tri prvoligaške ekipe z območja odigrala domača ligaška srečanja, za nameček pa so se vse tri tekme začele ob istem času. Na koncu so se veselili le v Šentjurju, kjer so ugnali aktualne državne prvake. Slatinčani so pokleknili s Polzelani, Podčetrtani pa so bil slabši od Laščanov.

Po izjemno slabi predstavi v Novem mestu je šentjurskim košarkarjem v tekmi proti domžalskim preostalo, da se zvesti publiki odkupijo. V prvi četrtini so domači narekovali ritem in največ vodili za osem točk. Helios se je v drugi četrtini približal na tri točke, a je domača vrsta odgovorila učinkovito in prednost povišala na 11 točk. Ob polčasu je bilo na semaforju 30:22.

Gostje so se v začetku drugega polčasa približali na štiri točke zaostanka, a je Tajfun s trojkama Mirze Sarajlije znova ušel. Ko so se gostje proti koncu tretje četrtine znova malce približali je domača ekipa odgovorila s trojkama Emila Banića.

V 34. minuti je šentjurska vrsta povedla za 16 točk, a so se gostje začeli nevarno bližati, saj so v treh minutah uspeli s serijo 0:9. Tokrat se ni ponovil scenarij s tekme s Šenčurjani, tako da so bili domači v končnici dovolj zbrani za zmago, ki še ohranja teoretično upanje za ligo za prvaka.

TAJFUN : HELIOS SUNS 70:65 (15:10, 15:12, 21:21, 19:22)
Sarajlija 19, Spicer 11 (11 skokov), Banić 10, …

Jurica Golemac, Tajfun: “Čestitam fantom za zmago in ker so se pobrali po hudem porazu v Novem mestu. Menim, da smo zasluženo zmagali, to pa nam je uspelo tudi s pomočjo naših navijačev, ki so nam v minulem obdobju, ko nismo našli forme, vseeno vseskozi zvesto stali ob strani.”

Dejan Čikić, Helios Suns: “Za nami je zelo energična tekma, na kateri nam v prvem polčasu nikakor ni stekel met z razdalje, medtem ko smo v drugem delu igre zaigrali precej bolje, a so bili gostitelji zahvaljujoč zadetim metom za tri točke vselej v prednosti. Kljub porazu v prihodnost gledamo pozitivno, ker sem prepričan, da ima naša ekipa veliko boljši potencial v napadu, kot ga je pokazala tokrat.”

§ §

V slatinski dvorani so nekaj bolje začeli Savinjčani, ki so vodili do 8. minute, ko je s košem najboljšega domačega strelca Johnsa povedla Rogaška. Kmalu za tem je bilo že 21:14, ob koncu prve četrtine pa sta ekipi ločili le dve točki.

Po trojki Fermeta za 25:22 se je domačim ustavilo, za nekaj minut ustavilo, gostje pa so v tem času dosegli sedem točk. Johns je z zabijanjem in trojko poskrbel za novo vodstvo Slatinčanov, a le za kratko. Sledila je namreč serija 0:12, Hopsi pa so ob polčasu vodili za devet točk.

Po glavnem odmoru so igralci Damjana Novakovića v treh minutah in pol s štirimi trojkami ujeli Hopse, ekipi pa sta bili potem izenačeni do konca tretje četrtine.

Zadnji del so bolje začeli Polzelani, ki so v 34. minuti povedli za devet točk. Rogaška se kljub naporom nikakor ni uspela približati. Domači so poraz ob koncu ublažili z drugo trojko Johnsa, mnogi pa so obžalovali odsotnost drugega Američana Davisa.

ROGAŠKA : HOPSI POLZELA 79:84 (22:20, 10:21, 26:17, 21:26)
Johns 29 (11 skokov), Ferme 20, Fon 18, …

Damjan Novaković, Rogaška: “Danes nismo imeli energije, niti širine, da bi se zoperstavili Hopsom. Slednjim čestitam za zmago, sam pa si želim, da bi bili čim prej znova kompletni. Tekma je bila sicer zelo zanimiva, po zaostanku smo se vrnili, žal pa na koncu nismo zmogli več od prikazanega.”

Boštjan Kuhar, Hopsi Polzela: “Kljub poškodbam in boleznim, zaradi katerih nismo mogli v tem tednu opraviti pravih treningov, smo s pomočjo naših glasnih navijačev prišli do pomembne zmage. Menim, da smo se z njo že precej približali Ligi za prvaka. Igralcem bi seveda iskreno čestital za današnjo predstavo.”

§ §

Podčetrtani so v tekmo z favoriziranimi gosti stopili obetavno in po manjšem zaostanku na začetku tekme v drugem delu prve četrtini imele pobudo. Ekipi sta bili do 17. minute povsem skupaj, potem pa so gostje do konca prvega polčasa razliko povečali na osem točk.

Laščani so v začetku drugega polčasa vodili tudi z dvomestno prednostjo, a so termalci v 28. minuti prišli na šest točk zaostanka. Gostje so v izteku tretje četrtine prednost dvignili na 12 točk. V zadnjem kvartalu so srečanje nadzirali gostje, ki so razliko povišali ob koncu igralnega časa.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 64:83 (22:20, 15:25, 17:21, 10:17)
Cerkovnik 23, Buda 11, …

Andrej Žakelj, Terme Olimia Podčetrtek: “Čestitke Zlatorogu za zmago. Mi smo bili premalo čvrsti in premalo borbeni, zaradi česar smo dejansko ostali brez možnosti za končno zmago.”

Aleš Pipan, Zlatorog Laško: “Čestitke fantom za korektno opravljeno delo. Držali so se vseh navodil. Odigrali so dobro, kolektivno obrambo in tekmecem tako preprečili, da bi se zelo razigrali. S takšno igro uspeh ne more izostati.”