Tajfun za samozavest visoko preko Portoroža; kar 5 od 10 naj akcij kola s strani Rogaške in Tajfuna; jutri poslastica z Olimpijo; veterani odigrali 3. kolo

Košarkarji Tajfuna so v sinočnji tekmi 10. kola Lige Nova KBM proti Portorožu veljali za favorite, čeprav je pred tekmo ekipi na lestvici ločilo le eno mesto. Gostje so namreč v Šentjur prispeli z oslabljeno postavo. Šentjurčani so to izkoristili in zmagali kar s 34 točkami razlike.

Gostje z Obale so v Hruševcu začeli z 0:2 in 2:5, potem pa smo videli redko videno serijo, saj so košarkarji Tajfuna v naslednjih šestih minutah dosegli 30 zaporednih točk! Prva četrtina se je končala z rekordnih 38:10.

V drugem desetminutju so gostje pokazali, da bi teoretično lahko tekmo odprli, saj so se po štirih minutah igre približali na 17 točk “minusa”. Do polčasa se razlika ni več nižala. Po 20 minutah igre pa je na semaforju pisalo 55:36.

Tajfunovci so po glavnem odmoru pokazali, da ničesar ne nameravajo prepustiti naključju, tako da so prednost povišali za nadaljnjih 17 točk.

V zadnji četrtini so se med strelce vpisali vsi igrali, ki so vstopili na parket, vključno z Amarjem Ejupom in 16-letnim Žigo Debelakom. Stotico je dosegel  Khaliq Spicer, ki je tekmo končal pri 23 točkah in 13 skokih. Za Šentjurčane je to po slabem začetku sezone četrta zmaga v petih tekmah, na lestvici pa so se izenačili z 8. Šenčurjem. Tajfun je stotico nazadnje dosegel 3. 1. 2015 v Šoštanju.

Tajfun : Portorož 101:67 (38:10, 17:26, 33:16, 13:15)
Spicer 23 (13 skokov), Fifolt 18, Sarajlija 15, Vujasinović 13 (15 podaj), Grant 10, …

Jurica Golemac, trener Tajfuna: “Portorož je prišel oslabljen. Tekmo smo odigrali profesionalno in prišli do zaslužene zmage.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža: “Tajfun je z zelo dobro igro prišel do visoke zmage, za kar jim čestitam. Mi smo v Šentjur prišli v okrnjeni zasedbi. V prihodnjih tekmah bodo morali določeni igralci prevzeti nove vloge in večjo odgovornost, saj smo ostali brez dveh igralcev iz prve peterke. Čim prej se moramo zbrati in nadaljevati z delom.”

12. LTH Castings 1/8 10

V sredo bo ob 20. uri v Rogaški Slatini tekma z Union Olimpijo. Podčetrtani v Kopru gostujejo v soboto. Tajfun bo v ponedeljek igral povratno pokalno tekmo v Laškem.

§ §

Dasiravno bo zadnja tekma 10. kola odigrana šele 11. januarja, ko se bosta pomerila Terme Olimia Podčetrtek in škofjeloški LTH Castings, so pri KZS napravili izbor 10 najlepših akcij, za katere lahko glasujete preko zvezinih spletnih profilov Facebook, Twitter in Youtube.

Med akcijami so je tudi pet s strani igralcev Rogaške in Tajfuna:

• 2. Malcolm Grant in Žiga Fifolt (Tajfun) – “alley-oop”
  • 5. Daniel Vujasinović in Milan Sebič (Tajfun) – ukradena žoga in “alley-oop”
  • 6. Dragiša Drobnjak in Taylor Johns (Rogaška) – ukradena žoga in zabijanje
  • 8. Daniel Vujasinović in Žiga Fifolt (Tajfun) – “alley-oop”
  • 9. Taylor Johns, Tadej Ferme in Miha Fon – blokada in zabijanje v protinapadu

§ §

V tretjem kolu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko so branilci naslova iz Podčetrtka premagali ekipo iz Kozjega in se zavihteli na vrh lestvice.

Nasprotnikom so ušli že v prvi četrtini in prednost uspešno ohranjali do konca. Kozjani so se nekajkrat sicer približali, vendar so igralci Podčetrtka, običajno s trojkami, ponovno povečali razliko. Še posebej je bil razpoložen najboljši strelec kroga Boštjan Ceraj, ki je dosegel 27 točk.

Le točko manj je v drugi tekmi dosegel igralec ŠD Šmarje Rok Gobec. Šmarčani so celotno tekmo odigrali s petimi igralci in se dobro upirali ekipi Dren Lesično, ki pa je vendarle ves čas nadzorovala potek tekme in zabeležila drugo zmago. Tako so ostali edina še neporažena ekipa in so s tekmo manj od vodilnih, na drugem mestu lestvice. (R.G.)