Rogaška do zmage brez Davisa, Tajfun z vodilnimi zdržal en polčas; Janina prekratka za točko; Šmarčani s 4. zmago

V aktualnem košarkarskem vikendu niso nastopili Podčetrtani, saj bodo srečanje s škofjeloško vrsto igrali 11. januarja. V petek so Šentjurčani v pokalni tekmi gostili Zlatorog, ki so mu parirali v prvem polčasu. Dan kasneje je Rogaška gostovala pri drugi gorenjski ekipi in vpisala zanesljivo zmago.

Slatinčani so nastopili brez Američana Davisa, vendar ga je odlično nadomestil Tadej Ferme, ki je drugič v tej sezoni prišel do meje 30 točk. Gostje so dobro začeli in v prvi četrtini vodili za 11 točk. V drugem desetminutju so se domači vrnili in ekipi sta na glavni odmor odšli izenačani. Rogaška je v 27. minuti povedla za 12 točk, a tekma še ni bila odločena. V 38. minuti je bilo na semaforju 61:65, a so varovanci Damjana Novakovića v končnici prevladali s serijo 2:12.

ŠENČUR GGD : ROGAŠKA 63:77 (14:23, 25:16, 10:18, 14:20)
Ferme 30, Drobnjak 13 (8 podaj), Johns 10 (9 skokov), …

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Čestitke Rogaški za zmago. Želja je bila pri njih precej večja kot pri nas, česar se lahko sramujemo. Odnos ni bil tak kot sem pričakoval.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Nocoj nismo mogli staviti na napad, saj smo srečanje odigrali brez prvega organizatorja igre. Naša ideja je bila, da srečanje dobimo z obrambo. To nam je z izjemo druge četrtine tudi uspelo. Na koncu je bila razlika celo previsoka glede na dogajanje na igrišču. Svojim igralcem čestitam za zasluženo zmago, hkrati pa se zahvaljujem navijačem iz Rogaške Slatine, ki so nas prišli podpirat v Šenčur.”

Ostale tekme
ZLATOROG : KRKA 94:79
UNION OLIMPIJA : SIXT PRIMORSKA 75:71
HELIOS SUNS : HOPSI POLZELA 84:66
TAJFUN : PORTOROŽ (ponedeljek)
TERME OLIMIA PODČETRTEK : LTH CASTINGS (11. 1.)

12. Terme Olimia Podčetrtek 1/8 10

V ponedeljek, 12. decembra, je ob 18.45 na sporedu domače srečanje Tajfuna s Portorožem. V sredo, 14. decembra, bo ob 20.00 v Rogaški Slatini poslastica z Union Olimpijo. V soboto, 17. decembra, bodo Podčetrtani gostovali v Kopru, šentjursko gostovanje v Škofji Loki pa bo odigrano 29. decembra.

§

V znova edinem prvoligaškem pokalnem paru sta se v petek na prvi tekmi pomerila Tajfun in Zlatorog, ki je v sredo gladko odpravil Krko. Po izenačeni prvi četrtini so gostitelji v 14. minuti povedli s 24:14. Ob številnih sodniških napakah v prvem polčasu so gostje s serijo 0:11 prešli v vodstvo, ob polčasu pa je bilo 30:32.

V 23. minuti je gostujoči igralec Ramo Rizvić pri 35:37 zadel s polaganjem, a se je medtem iztekel napad na kar sodniški dvojec oz. delegat niso reagirali. Laščani so dobili krila in z njimi lastno odlično igro višali razliko, tako da so po 30 minutah vodili za 14 točk.  V zadnjem delu so prednost brez težav vzdrževali in jo nekoliko povišali.

Tajfun : Zlatorog 61:78 (17:14, 13:18, 14:26, 17:20)

Grant 17, …

Povratna tekma bo v ponedeljek, 19. decembra.

§ §

1. ženska slovenska košarkarska liga

Tekmo na I. OŠ Rogaška Slatina so bolje začele Mariborčanki, ki so v prvi četrtini prišle do prednosti petih točk. Domače košarkarice, ki so v tej sezoni zmagale na dveh srečanjih, so nato prevzele pobudo in prešle v vodstvo. V prvem polčasu je s 17 točkami blestela Martina Tomić, ki je ekipo Janine na odmor popeljala s tremi točkami prednosti.

Na začetku drugega polčasa so košarkarice Janine povedle za osem točk (38:30), gostje pa so na najvišjo prednost domačink odgovorile z delnim izidom 10:0 in povedle s 43:40. Mariborčanke so v 27. minuti srečanja povedle za sedem točk, vendar jim ta prednost ni omogočila mirnega nadaljevanja. V zadnji četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Slabo minuto pred koncem srečanja je imela ob rezultatu 61:61 Teja Črešnik dva prosta meta. Zadela je prvega, košarkarice iz Rogaške Slatine pa v napadu niso uspele rezultata obrniti v svojo korist.

JANINA : MARIBOR 61:62 (14:19, 19:11, 16:23, 12:9)
Tomić 33 (11 skokov), Serdar 11, …

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Če bi zmagala naša ekipa, zmaga vsekakor ne bi bila nezaslužena. Odigrali smo dober prvi polčas in s prednostjo odšli na odmor. V drugem delu smo vodili že za osem točk, nato pa izgubili nekaj pomembnih žog ter imeli nekaj nerezonskih metov, kar so košarkarice Maribora s pridom izkoristile in na koncu zasluženo zmagale. Upam, da se ji za poraz oddolžimo čez dva meseca na tekmi v Mariboru.”

Andrej Kuzma, trener Maribora: “Obe ekipi bi si danes zaslužili zmago. Čeprav nam danes nikakor ni stekel met z razdalje, smo nekako uspeli tekmo obrniti v svoj prid, za kar čestitam svojim varovankam. Janina je dokazala, da je v vzponu. Želim jim veliko uspehov v nadaljevanju sezone.”

DOMŽALE : GROSUPLJE 51:56

ILIRIJA : JEŽICA 80:53

KONJICE : TRIGLAV 35:62

Ekipa Athlete Celja je v 9. kolu prosta.