Rogaško pokopalo 8 Rebčevih trojk in zaključni sprehod pod obroč; Podčetrtani zapravili vodstvo na Obali

rogaska krka november 2016Sinoči sta na prvoligaška prizorišča stopili kar dve prvoligaški ekipi z območja. Na koncu ni manjkalo veliko, da bi se oboji veselili zmag, a se je končalo drugače.

V Rogaški Slatini so gostili Krko in odlično začeli, saj so v 13 minuti povedli za 11 točk. Gostje, ki igrajo tudi v ligi ABA so z delnim izidom 7:31 na glavni odmor šli z zajetno prednostjo – 34:47. Za preobrat je bil med najzaslužnejšimi Matic Rebec, ki je lansko sezono začel ravno pri Rogaški.

Dolenjska vrsta je v 28. minuti še vodila 13 točk, a je bilo po treh četrtinah domače moštvo precej bližje – 56:62. Gostitelji so se v zadnji četrtini trikrat približali na tri točke zaostanka, po trojki Fermeta pa so v zadnji minuti izenačili na 72. Po minuti odmora je Rebec zadel svojo osmo trojko, a je pol minute pred koncem z isto mero vrnil slatinski Afroameričan Darwin Davis. Končni izid je nekaj sekund pred koncem postavil kdo drug kot Rebec, ki s svojimi 183 cm praktično neoviran prodrl pod koš in zaključil s polaganjem. Rogaška v zadnji akciji ni prišla do izdelanega meta.

Rogaška : Krka 75:77 (19:12, 15:35, 22:15, 19:15)
Darwin 25 (6 podaj), Johns 18 (9 skokov), Ferme 14; Rebec 26, …

Damjan Novakovič, trener Rogaške: “Za nami je težka in izenačena tekma, katero je odločila ena žoga. Kljub porazu ni vse tako črno, saj smo Krko prisilili, da je igrala z najboljšo postavo. V igri smo prikazali določen napredek, zato lahko z optimizmom zremo na nadaljevanje sezone. Zahvalili bi se navijačem za podporo.”

Dejan Mihevc, trener Krke: “V zadnji četrtini smo naredili kar nekaj začetniških napak. S tem smo omogočili Rogaški, da se vrne v igro in ima celo možnost za zmago. Na koncu je vseeno najpomembnejše, da smo tekmo uspeli dobiti. Čestitam svojim fantom za zmago.”

§ § §

Podčetrtani so gostovali pri ekipi, ki do srede še ni zmagala v letošnjem prvenstvu. Gostje so začeli slabše in si v prvem desetminutju nakopali 10 točk zaostanka. V 12. minuti je bilo že 35:20, potem pa so se termalci prebudili in polčas dobili s 37:39. Varovanci Borisa Zrinskega so tudi po glavnem odmoru nadaljevali z boljšo igro in v izteku tretje četrtine svojo prednost povečali na 48:56. Domači so vztrajali in v 38. minuti prešli v vodstvo, ki so ga do konca tekme še povišali.

Gostje so z razdalje metali le 16-odstotno, k uspehu pa jim ni pomagal niti visoko dobljen skok – 26:50, saj so na drugi strani imeli veliko več izgubljenih žog – 10:24.

Portorož : Terme Olimia Podčetrtek 70:64 (28:18, 9:21, 11:17, 22:8)
Cerkovnik (8 skokov), Buda in Švigelj po 11, …

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka: “Izredno slab začetek in zaključek tekme. Domačinom smo dobesedno podarili zmago, kljub temu pa zmaga Portoroža ni nezaslužena.”