Podčetrtani z novo petminutno zatemnitvijo; Rogaška odpravila državne prvake – Ferme 9 trojk

Slatinčani so imeli v Domžalah podporo s tribun. Foto: KK Rogaška.

V 8. kolu prvoligaškega košarkarskega tekmovanja sta ekipi z našega območja obiskali ljubljansko kotlino, a z različnim uspehom. Podčetrtani so dolgo parirali Union Olimpiji, a znova popustili na koncu. Slatinčani so se okitili z zmago pri državnih prvakih, Tadej Ferme pa je za uspeh prispeval kar devet trojk, kar je prvoligaški rekord. Šentjurčani bodo tekmo s Polzelani igrali v ponedeljek.

Podčetrtani so v Stožicah začeli v podrejenem položaju in v prvi četrtini največ zaostali za sedem točk. Tolikšna razlika je bila za Ljubljančane tudi v 13. minut, ko so varovanci Borisa Zrinskega na sredi druge četrtine prišli na 23:22. Sledila je domača serija 8:0, a so gostje vrnili in izenačili na 31. Še v 28. minuti je bilo po trojki Nejca Strnada 51:50, nazadnje pa so bili Podčetrtani blizu gostiteljem v 34. minuti, ko so zaostajali tri točke. V zaključku je goste znova “zmanjkalo” in razlika je nerealno narasla.

UNION OLIMPIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 82:68 (20:14, 14:19, 22:19, 26:16)

Julević 17, Štruc 15, …

Gašper Okorn, Union Olimpija: “Čestitke igralcem za zmago.”

Boris Zrinski, Terme Olimia Podčetrtek: “Skozi skoraj celotno srečanje smo odigrali zelo dobro, se povsem enakovredno zoperstavili favoriziranemu tekmecu, malce nas je žal zmanjkalo le v zadnjih petih minutah. Ljubljančani so zasluženo zmagali, za nas pa je bila to nova dobra izkušnja.”

Rogaška je zmago pri državnih prvakih skovala že v prvem polčasu, ko so gostitelji povedli samo z 2:0. Gostje so že v prvih 20 minutah zadeli osem trojk iz samo 15 poskusov. Tadej Ferme je v tem času prispeval polovico trojk in skupaj vpisal 17 točk. Vseeno razlika ni bila prevelika, največ pet točk, če odštejemo krajši pobeg gostov na koncu prvega polčasa, ko so vodili 29:40. Domača zasedba, ki ni mogla računati na Djordjeta Lelića, je še v 28. minuti zaostajala le tri točke. V zadnji četrtini so se Slatinčani povsem razleteli po igrišču in v 33. minuti znova povedli z dvomestno razliko. V zadnjih treh minutah so gostitelji, ki imajo preskromen kader za vsa tekmovanja, ki se jih udeležujejo, skušali še zadnjič priti bliže, a jih je kompaktno gostujoče moštvo zaustavilo in le še povečalo razliko.

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 67:86 (15:20, 20:20, 14:19, 18:27)
Ferme 32 (9:15 za tri, 8 podaj) Darwin 19, Drobnjak 12, …

Poročanje KK Rogaška

Jakša Vulić, Helios Suns: “Košarkarji Rogaške so povsem zasluženo zmagali v Domžalah, saj so nas nadigrali v vseh elementih igre. Od začetka tekme so igrali z veliko več energije in bili hitrejši, poleg tega pa sta se razigrala še Tadej Ferme in Davis Darwin, ki sta skupaj zbrala 51 točk. Karkoli smo poskušali narediti, so imeli gostje odgovor in nam zadali tretji poraz v Ligi Nova KBM.”

Damjan Novaković, Rogaška:“Nocoj smo bili zelo razpoloženi. Odigrali smo odlično tekmo in zasluženo zmagali z visoko razliko. Vesel sem, da so poškodovani igralci stisnili zobe in odigrali srečanje po svojih najboljših močeh. Zahvalil bi se tudi navijačem, ki so nas v velikem številu podpirali v Domžalah.”

8

V torek, 29. novembra, bo Rogaška ob 17.00 v okviru pokala Sixt Alpe Jadran gostili češki Armex Dečin.

V soboto, 3. decembra, bo v Rogaški Slatini ob 19.00 derbi z vodilnim Zlatorogom. Dan kasneje sledi še subregijski derbi v Podčetrtku, kjer se bo ob 19.00 začela tekma s Tajfunom.