Podčetrtani se lahko tolažijo z dostojnim odporom v Laškem; Janina neuspešno lovila Ilirijo

zlatorog terme olimia podcetrtek 2016
Termalcem bi z zdravo ekipo v Laškem lahko presenetili. Foto: KK Terme Olimia Podčetrtek.

Podčetrtški košarkarji so v okviru 6. kola prvoligaškega tekmovanja gostovali v Laškem, kjer so Zlatorogu dolgo upirali. Na koncu so brez pomoči poškodovanega Reneja Žvana in Boštjana Trupaja, ki si je med tekmo poškodoval prst, Nejc Strnad pa še ni povsem pripravljen na napore, imeli premalo moči za presenečenje.

V prvi četrtini sta ekipi dosegali po dva zaporedna zadetka iz igre in se pri tem izmenjavali, tako da je bilo do 19:15 po prvih 10 minutah kar pet menjav vodstva.

Zlatorogovci so v začetku druge četrtine pobegnili na 27:20, a so se termalci takoj vrnili in v 38. minuti povedli z 31:34. Polčas so za dve točke dobili Laščani, obe ekipi pa sta v prvem polčasu skupaj zadeli 10 trojk ob več kot polovičnem izkoristku.

Potem, ko so Podčetrtani po zaostanku petih točk v začetku tretje četrtine ujeli gostitelje, so ti ob koncu periode vpisali devet zaporednih točk, tako da so vodili z 62:50.

Šele v zadnji četrtini je do izraza prišel center Anže Cerkovnik, ki se je s soigralci trudil znižati zaostanek, a so domači venomer uspeli tudi sami uspešno zaključiti oz. zadeti prosti met. Slabe pol minute pred koncem so gostje prišli na štiri točke zaostanka, vendar niso več prišli v položaj, da bi izsilili podaljšek. Pri gostiteljih je prva peterka dosegla 72 od 82 točk. Gostje so tekmo končali pri 10 trojkah, najbolj pa so blesteli Mensud Julević z 19 točkami, Domen Janc, ki je igral kar 36 minut – 17 točk, in Jure Štruc, ki je trojke metal 4/6.

Zlatorog : Terme Olimia Podčetrtek 82:77 (19:15, 22:24, 21:11, 20:27)

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:”Pričakovali smo zahteven obračun, zato igralcem čestitam za zmago. V tem trenutku je najbolj pomembno, da so vsi naši košarkarji ostali zdravi. Za nami je naporen ritem, saj smo v šestih dneh odigrali tri tekme. To je bilo seveda na tekmi vidno, saj smo v obrambi napravili kar nekaj napak. Z njimi smo tekmecem dopustili, da so se sprostili. Mi na drugi strani brez dobre obrambe težko igramo, zato je bil to glavni razlog za takšen potek tekme. Ekipa Term Olimia nikakor ni slaba, sestavljajo jo srčni fantje, vsa moštva bodo z njimi imela težave.”

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka: “Za nas je bila tokrat usodna tretja četrtina, katero smo izgubili za deset točk. Zmaga domačinov je bila zaslužena. Mi smo odigrali dobro tekmo, kljub temu, da smo nastopali brez poškodovanega Reneja Žvana.”

7

Rogaška bo v ponedeljek, 14. novembra, ob 18.45 začela tekmo na Polzeli. Dan kasneje bo v Podčetrtku ob 19. uri pokalna tekma s Tajfunom. Uro kasneje bo Rogaška začela srečanje v Šoštanju.

V petek, 18. novembra, bo Tajfun ob 18.45 gostoval v Ljubljani, Olimpija pa bo okleščena za prva strelca Mesička in Jeffersona, ki sta bila izključena v Šenčurju. Dan kasneje se bo ob 19. uri ravno s Šenčurjani doma pomerila podčetrtska ekipa, gostje pa ne bodo mogli računati na tri igralce. Rogaška bo istočasno začela tekmo s Portorožem.

§ § §

V 7. kolu 1. ženske košarkarske lige so Slatinčanke gostovale pri Iliriji, ki je igrala šele prvo domačo tekmo, v Savljah pa so organizatorji pripravili lepo vzdušje. Visokoleteče Ljubljančanke so prvi polčas bile boljše in ga dobile za 18 točk.

V drugem delu so bojšo predstavo prikazale tudi gostje, ki so se v 34. minuti približale na 64:57, a so dekleta iz glavnega mesta uspela odbiti napad in zmago ohraniti doma.

ILIRIJA : JANINA 78:64 (25:15, 24:16, 13:19, 16:14)
Tomić 17, Bastašič 15, Serdar 10, …

Goran Jovanovič, trener Ilirije: “Ambient v dvorani in organizacija tekme so bili na vrhunskem nivoju. V začetku tekme so igralke pokazale željo po zmagi in odigrale odličen prvi del. V drugem polčasu smo nekoliko padli, vendar vseeno uspeli zmagati. Čestitam svojim dekletom za zmago.”

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Prvi polčas samo odigrali nezbrano in s premalo borbenosti, saj smo naredili le pet osebnih napak. V drugem delu se je pri domačinkah zaustavil met in tudi naša obramba je bila boljša. Prišli smo do zaostanka sedmih točk, nato pa nam je zmanjkalo moči. Ilirija je zasluženo slavila zmago, mi pa smo dokazali, da lahko igramo tudi z boljšimi ekipami.”

6

Dodajmo, da so med tednom Slatinčanke v pokalnem srečanju s 74:63 ugnale Ježico, ki bo gostila povratno srečanje.

Naslednja tekma Janine bo šele v soboto, 3. decembra, ko bo v Rogaški Slatini tekma z zadnjimi Domžalami.