Termalci na Polzeli daleč od uspeha; Ferme ob zvoku sirene za zmago v Kopru; Tajfunova golgota se nadaljuje; prva zmaga Janine in Jelše

images_slike3_ured10_regionalno_kosarka-zoga - kopijaPodčetrtani so v svoji tretji tekmi v prvoligaški konkurenci morali drugič priznati premoč nasprotnikom. Pri prebujenih Hopsih na Polzeli so gostje povedli z 2:5, a to je bilo tudi edino vodstvo ekipe Borisa Zrinskega. Gostitelji so preko Čebaška, ki je v odlični strelski formi, z dvoštevilčno prednostjo povedli v 14. minuti, domača prednost pa je v prvem polčasu znašala tudi 17 točk.

Novinci v prvoligaški konkurenci niso vrgli puške v bližnje koruzno polje in se v tretji četrtini približali na 51:47. Po domači minuti odmora je domača ekipa do konca 30. minute naredila serijo 10:1 in znova pobegnila. V zadnjem desetminutju razlika je domača vrsta, kjer je svoj prvi koš dosegel novinec iz Tajfuna Ivan Držić, vzdrževala prednost in se veselila zmage.

HOPSI POLZELA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:62 (20:16, 21:16, 20:16, 15:14)
Čebašek 26, Kosić (8 podaj) in Čup po 14; Štruc 14, Cerkovnik 13 (10 skokov), …

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka: “Čestitam domačinom za zanesljivo zmago. Dobili smo svojo priložnost, ko so Hopsi zaigrali z nižjo peterko. Kljub temu, da smo dobili skok, smo izgubili kar 27 žog. Na takšen način tekme ne moreš dobiti, zato je zmaga domačinov povsem zaslužena.”

§ § §

Slatinčani so v Kopru odlično začeli in v 7. minuti povedli z dvoštevilčno prednostjo. Gostitelji so se skušali približati, ob polčasu pa je prednost gostov znašala pol ducata točk. Ekipa Damjana Novakovića je tudi v tretji tretjini uspela ubraniti domači nalet in po pol ure ohranila prednost iz obeh prejšnjih period. S serijo 9:2 so gostitelji po treh minutah zadnje četrtine povedli za točko. Rogaška je sicer takoj znova prevzela vodstvo, a le za kratko. Domači so nadgradili uvod v tem delu tekme in slabi dve minuti pred koncem vodili 60:54. Po minuti odmora je Davis za Rogaško zadel trojko, potem pa obe ekipi v 24 sekundah nista pravočasno sprožili meta na koš. Reprezentant Bosne in Hercegovine je za domače zadel za dve točki, na drugi strani pa je novo trojko, pol minute pred koncem, vpisal Davis – 62:60. 12 sekund pred koncem je Gajić iz prostih metov povišal na 64:60, a je po novi minuti odmora Ferme praktično takoj zadel izza črte 6,75!  Morina je 8 sekund do konca zadel drugi prosti met za 65:63, Ferme pa je ob zvoku sirene zadel še četrto slatinsko trojko v izteku tekme!

SIXT PRIMORSKA – ROGAŠKA 65:66 (10:16, 16:16, 14:14, 25:20)

Gajić (7 skokov) in Sandaze 15, Morina 11, …; Davis 18, Ferme (4 ukr. žoge) in Johns (8 skokov) 13, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Do zadnjih petih minut zadnje četrtine smo nadzorovali potek srečanja, nato pa smo domačim dovolili, da se približajo. Zbrali smo se in po zadeti trojki Tadeja Fermeta iz zelo težkega položaja slavili pomembno zmago.”

Po razhodu s Krešimirjem Bašićem je ekipo Tajfuna tudi v tekmi državnega prvenstva vodil Robi Ribežl. Gostje so v Laškem začeli obetavno in povedli s 4:6 in po zaostanku s petimi točkami izenačili na 16. Gostitelji so v izteku prve četrtine učinkovito zaključevali v napadu in odlično zapirali gostujoče visoke igralce in si nabrali 8 točk prednosti.

S serijo 0:7 se je Tajfun v treh minutah približal na točko zaostanka, potem pa so prišle težke minute za goste, saj so do polčasa dosegli le štiri točke, gostitelji pa so svojo prednost dvignili na 15 točk. Preko razigranih Igorja Tratnika (22 točk) in Mateja Krušiča (15 točk) so pivovarji v 27. minuti vodili že 27 točk. Nakazovala se je katastrofa gostov, ki so imeli na tribunah vseskozi glasno podporo, a je vtis popravila serija 0:9 in ublažitev zaostanka. Žal se v zadnji četrtini, ko je bilo še mogoče zasukati potek dogodkov, v šentjurski vrsti ni dvignila energija, ampak so vse vajeti igre znova prevzeli varovanci Aleša Pipana, ki so uspešno ovirali gostujoče postavitve in dobili skok kar s 46:22. Novi trener Tajfuna, ki ga je po tekmi obelodanila uprava, je nekdanji slovenski reprezentant Jurica Golemac, ki bo imel z rešitvijo kluba pred izpadom ogromno dela.

ZLATOROG LAŠKO – TAJFUN 85:59 (24:16, 18:11, 18:15, 25:17)

Tratnik 22 (11 skokov), Barič 18, Rizvić 15, …; Grant 13, Moore in Fifolt 10, …

Robi Ribežl, trener Tajfuna: “Čestitke domačinom za zmago. Naša ekipa danes na parketu ni pokazala ničesar. Pokazal se je karakter igralcev in upam, da se v bodoče s prihodom novega trenerja to spremeni.”