Slatinčani tesno slavili v Šentjurju; Janina zapravila prednost; Jelšo ugnal Vojnik

tajfun rogaska oktober 2016V okviru 4. kola državnega košarkarskega prvenstva je bil na sporedu prvi regionalni derbi. Šentjursko-slatinski obračun ni tako napolnil hruševskih tribun, kot je to veljalo v zadnjih letih, vzrok pa je seveda slab uvod Tajfuna v novo sezono. Gostitelji so uspeli povesti samo z 2:0 in 5:2 na začetku srečanja. Slatinčani so že v prvi četrtini povedli za 7 točk, predvsem pa so dobro prekinjali šentjurske podaje proti centrom.

Vseeno je Žiga Fifolt v prvem polčasu dosegel 10 točk, z 12 pa je bil pri gostih najbolj učinkovit Miha Fon. Slatinčani, ki so si za razliko od domačih znali pripraviti prostor za neovirane mete so po prvih 20 minutah vodili za 9 točk – 26:35.

Tajfun je po glavnem odmoru prikazal bolj osredotočeno igro, saj so bili oni tisti, ko so gostom odvzemali žoge in se jim začeli približevati. V 28. minuti je bilo na semaforju 36:39, a je Rogaška uspela ubraniti domače nalete.

Najbolj razburljivo je bilo v zadnji četrtini. V 35. minuti je po zabijanju Spicerja in uspešnem prostem metu šentjurski prvoligaš zaostajal le še 2 točki, publika pa je ob tem ustvarila odlično vzdušje. Ob koncu 36. minute je Malcolm Grant v protinapadu zadel, a je bil koš za izenačenja na 51 razveljavljen zaradi koraka preveč.  V nasprotnem napadu je ob zabijanju Taylor Johns naredil štiri korake, a se sodniki niso oglasili). Sledil je protest novega domačega trenerja Jurice Golemca in tehnična napaka, ki jo je Rogaška pretvorila v novo točko.

Rogaška je v zadnji minuti vodila za 6, a je Črnogorec Milija Miković 15 sekund pred koncem zadel za 57:58. Davis Darwin je za goste zadel prosta meta, na koncu pa tajfunovcem ni uspelo pravočasno priti do meta za izenačenje. Domača klop je burno protestirala, da je bila nad Grantom še pred iztekom časa narejena osebna napaka.Kljub temu, da je eden od arbitrov najprej dvignil pest, kar pomeni osebno napako, se sodniška odločitev ni spreminjala.

Tajfun : Rogaška 57:60 (9:16, 17:19, 14:10, 17:15)

Fifolt 13, Miković 12, Sarajlija 11, …; Fon 14, Davis 13, …

Jurica Golemac, trener Tajfuna: “Odigrali smo dva popolnoma različna polčasa. V prvem delu se je videlo, da so igralci utrujeni. Glavni razlog za to je natrpan urnik tekmovanj. V drugem polčasu smo odigrali povsem drugače in prišli do priložnosti, da tekmo zmagamo. Mislim, da smo na dobri poti in da bomo čez nekaj časa ter čez nekaj skupnih treningov še boljši.”

Damjan Novakovič, trener Rogaške: “Tekmo smo dobro odprli in imeli več priložnosti, da se odlepimo. Prišli smo do še ene zelo pomembne zmage, zato čestitam igralcem za izjemno borbeno predstavo. Zahvalil bi se tudi navijačem iz Rogaške Slatine, ki so nas prišli podpirati na gostovanje v Šentjur.”

3

Sreda, 2. november, ob 20.00 – Rogaška : Krka, Portorož : Term Olimia Podčetrtek. Sobota, 5. november, ob 19.00 – Šenčur GDD : Tajfun.

§ § §

1. SKL za ženske

Tekmo med Ježico in Janino so bolje odprle gostje iz Rogaške Slatine. V prvi četrtini so prišle do prednosti 11 točk, v drugih 10 minutah pa so prednost povišale na 13. Gostujoče košarkarice so do polčasa dosegle 40 točk in imele nadzor nad potekom tekme. V drugem delu pa je bilo videti povsem drugačen obraz Ljubljančank. Z agresivno obrambo in boljšo igro v napadu so v tretji četrtini naredile popoln preobrat. Slatničankam so dovolile zgolj pet točk in po 30 minutah vodile z rezultatom 50:45. Na začetku zadnje četrtine so se gostujoče košarkarice približale na dve točki zaostanka, vendar so domačinke znova našle način, da se odlepijo.

JEŽICA : JANINA 68:59 (10:21, 17:19, 23:5, 18:14)
Baloh 18, Tomić, Serdar (8 skokov) in Đurić (8 skokov) po 9, …

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Ježica je zasluženo zmagala. Gostiteljice so odigrale zelo agresivno, ves čas na meji prekrška. Niso nam dopustile, da žogo spuščamo do centrov. V drugem polčasu takšni igri nismo uspeli parirati. Upam, da se Ljubljančankam oddolžimo za poraz na domači tekmi v Rogaški Slatini.”